مجله اینترنتی بهترین ها | behtarynha

از پاداش این نماز غافل نشوید!
از پاداش این نماز غافل نشوید!
غفیله اسم مصغر از غفلت است؛ یعنی غفلت کوچکآمده است، در ساعت غفلت اگر دو رکعت نماز- هر چند خفیف و مختصر خوانده شود خداوند آن شخص را اهل دار کرامت (بهشت) قرار می‏دهد.
همه آنچه که باید از
همه آنچه که باید از " قله قرآن" و فضیلت های آن بدانید
سوره بقره در مدینه نازل شده و «286» آیه دارد. علت نامگذارى این سوره به «بقره» داستانى است در مورد گاو بنى اسرائیل که در آیات 67 تا 73 آمده است. این سوره که طولانى ترین سوره هاى قرآن مجید است، مسلماً یک جا نازل نشده، بلکه در فواصل مختلف، و به مناسبت ها و نیازهاى گوناگون جامعه اسلامى، در مدینه نازل گردیده است.
طریقه خواندن نماز توبه
طریقه خواندن نماز توبه
ابتدا غسل کنید(مشابه بقیه غسل ها با نیت غسل برای نماز توبه) و سپس وضو بگیرید.(توجه کنین که اگه غسل جنابت بر شما واجب شده باشه، میتونین هر دو غسل رو همزمان و با دو نیت جنابت و نماز توبه انجام بدین، و بعد از غسل دیگه لازم نیست که وضو بگیرین و باید همونطور، نماز توبه رو بخونین.)
هدیه پیامبر (ص )برای بخشش گناهان
هدیه پیامبر (ص )برای بخشش گناهان
جعفر ابن ابی طالب ملقب به «ذوالجناحین» و مشهور به «جعفر طیار» از صحابه پیامبر گرامی اسلام(صلی الله و علیه وآله) و برادر امام علی(علیه السلام) بود که در غزوه «موته» دستانش توسط رومیان بریده شد و به شهادت رسید.
دعای هجدهم صحیفه سجادیه+ فایل صوتی
دعای هجدهم صحیفه سجادیه+ فایل صوتی
دعای هجدهم صحیفه سجادیه: نیایش امام سجاد در جهت دفع بلاها،خدایا، ستایش برای توست که سرنوشت مرا به نیکی رقم زدی و بلای خویش را از من بگرداندی. مبادا این تن درستیِ گذرایی که به من عنایت کرده‌ای
" استمنا" بیماری خاموش
استمنا یا خودارضایی یکی از راه‏های انحرافی در ارضای میل جنسی است که نسل جوان را در معرض آسیب‏های جدی قرار میدهد. از همین رو میتوان آن را نوعی انحراف جنسی یا بیماری نامید که با جدیت باید در درمان آن کوشید.
"نصیحت "شاه کلیدی برای تهذیب نفس!
بهره مندی از نصایح دیگران و آنچه دلسوزان ما در طول زندگی آموخته‌اند، کمک بزرگی برای استفاده بهتر از فرصت کوتاه عمر، خطا و اشتباه کمتر و دستیابی بهتر به خیرات و برکات زندگی است . به طوری که امیرالمومنین علی (علیه السلام) در این باره می فرمایند: هر کس نصیحت پذیر باشد از رسوایی در امان خواهد بود.
از فضیلت های عروس قرآن چی میدانید؟
از فضیلت های عروس قرآن چی میدانید؟
سوره الرحمن یکی از پرفضیلت ترین سوره های مبارک قران کریم است. سوره ای که نام دیگرش «آلاء» و لقبش عروس قرآن است.
تعریف
تعریف " زیبایی" از منظر امیرالمومنین
حضرت علی علیه السلام، در مقایسه‌ی انواع زیبایی‌ها، زینت باطن را بر زینت ظاهر ترجیح داده می فرمایند: «زینت باطن‌ها، زیباتر از زینت ظاهر است»؛ یا فرموده اند: «زینت به زیبایی و نیكویی صواب و حقیقت است، نه به نیكویی لباس.»
چرا انتخاب مرجع تقلید برای هر مسلمان واجب است؟
چرا انتخاب مرجع تقلید برای هر مسلمان واجب است؟
انسان مي تواند در مسائل و احکام ديني آگاه شده و بر اساس آگاهي خود و بدون مراجعه به مرجع تقليد(آگاه از احکام دين) احکام و تکاليف الهي را انجام دهد. بر چنين کسي نه تنها تقليد لازم نيست بلکه حرام است مگر آن که ديگري را آگاه تر از خود بداند.
دعای هفدهم صحیفه سجادیه+ فایل صوتی
دعای هفدهم صحیفه سجادیه+ فایل صوتی
دعای هفدهم: دعای امام سجاد در پناه بردن به خدا از شر شیطان: خدایا، پناه می‌برم به تو از وسوسه‌های شیطانِ رانده شده و فتنه‌ها و فتنه انگیزی‌های او و تکیه کردن بر آنچه در دل‌ها می‌افکند و نویدها و فریب‌های او و افتادن به دام‌های او.
چگونه از گذرگاه بد شک عبور کنیم؟
چگونه از گذرگاه بد شک عبور کنیم؟
مشاوره با دیگران، غرور کاذب انسان را از بین می برد و بر اعتماد انسان ها به یکدیگر اضافه می کند و اعتماد به نفس زیادی به افراد می بخشد.
" دعای عهد" عهدی با امام غائب + فایل صوتی
از دعاهای مشهوری که خواندن آن در دوران غیبت حضرت مهدی‏ (عج) فراوان مورد سفارش قرار گرفته «دعای عهد» است. این دعای شریف مشتمل بر درود خاص از طرف خواننده دعای عهد و نیز از سوی تمامی مردان و زنان مؤمن به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج) است و سپس تجدید عهد و پیمان و بیعت با آن حضرت و پایداری بر این پیمان را تا روز قیامت اظهار می‏ دارد.
از احکام کاشت ناخن چه میدانید؟
از احکام کاشت ناخن چه میدانید؟
اخیراً کاشت ناخن بسیار مُد شده است دوشیزگان و بانوان زیادی که البته مقید به رعایت احکام و عبادات از جمله نماز هستند در این مورد سوالاتی را مطرح می کنند. اینکه آیا کاشت ناخن کار صحیحی است؟ وضو و غسل بعد از کاشت ناخن چگونه است؟ در این مقاله پاسخ مراجع تقلید به این سوالات را خواهیم دید؛
قرض و دین خود را با این دعاها ادا کنید
قرض و دین خود را با این دعاها ادا کنید
دعاهای مجرب برای ادای قرض و کسب روزی فراوان و پرداخت قرض را در این مقاله از بهترینها را دنبال کنید.
دعای شانزدهم صحیفه سجادیه+ فایل صوتی
دعای شانزدهم صحیفه سجادیه+ فایل صوتی
دعای شانزدهم: دعای امام سجاد در آمرزش خواهی و طلب مغفرت،خدایا، ای آن که گناهکاران از رحمتِ تو یاری خواهند. ای آن که درماندگان به یادکرد احسانِ تو امان جویند. ای آن که خطا پیشگان از بیم تو با فریاد بگریند.
قفل های بسته و دعای چهل کلید
قفل های بسته و دعای چهل کلید
حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها از بانو فضه خاتون نقل شده است که نقل کرده که روز جمعه بر خانه ام ابیها حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها وارد شدم ، متوجه گردیدم آن بزرگوار ظرف آبی بدست مبارک گرفته و دعائی می خواند و به آن ظرف می دمد . عرض کردم فدایت گردم سبب خواندن و دمیدن دعا چیست ؟ حضرت بعد از فراغت یافتن از دعا پاسخ دادند :
علی بن موسی الرضا از آموزه های زندگی می گوید
علی بن موسی الرضا از آموزه های زندگی می گوید
یکی از صفات امام علی بن موسی الرضا علیه السلام «رئوف» است. جلوه این مهربانی در زندگی آن امام همام بسیار زیاد است.
"نادعلی" گنجی در دستان شما
دعای نادعلی از جمله دعاهای بسیار زیبا و دلنشین است که خواص فراوانی را برای آن ذکر کرده اند. دعای نادعلی در روز احد به پیامبر الهام شده است.
دعای پانزدهم صحیفه سجادیه+ فایل صوتی
دعای پانزدهم صحیفه سجادیه+ فایل صوتی
دعای پانزدهم : دعای امام سجاد در در هنگام بیماری: خدایا، ستایش برای توست به خاطر آن تن درستی که همچنان از آن برخوردارم، و ستایش برای توست بر این بیماری که در تنم پدید آوردی.
behtarynha
behtarynha
behtarynha

مجله اینترنتی بهترین ها | behtarynha

behtarynha