به روز شده در: ۱۱:۱۸
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ Thursday 21 June 2018

BEHTARYNHA.IR

سندرم تخمدان پلی کیستیک چیست؟

سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)یک ناهنجاری هورمونی رایج در میان زنانی است که در سنین باروری قرار دارند. نام این سندروم با توجه به ظاهر اکثر تخمدان های مبتلا به این عارضه انتخاب شده است، یعنی وجود کیست های متعدد بر روی دیواره خارجی تخمدان ها.
بارداری سالم

اگر تصمیم به بارداری دارید بخوانید

ارداری سالم پیش از شروع دوران بارداری آغاز می شود. بنابراین این دانستن این که پیش از بارداری چه اقداماتی می توانید در جهت داشتن نوزادی سلامت انجام دهید بسیار حائز اهمیت است.
بارداری سالم

زایمان در آب؛ بلی یا خیر ؟ + عکس

زایمان در آب روشی است که طرفداران و منتقدان خاص خود را دارد. هرکدام از این دو گروه نیز شواهد علمی خود را ارایه می کنند. زایمان در آب روشی است که طرفداران و منتقدان زیادی خاص خود را دارد. هرکدام از این دو گروه نیز شواهد علمی خود را ارائه می کنند. برای آشنایی بیشتر با زایمان در آب با ما همراه شوید

استفاده دستمال توالت مفید یا مضر؟

ناحیه تناسلی، جزو حساس ترین مناطق پوستی است که می تواند به سرعت و شدت با هر نوع محرک خارجی مانند دستمال کاغذی، تحریک شود. متاسفانه، بسیاری از خانم ها به صورت وسواس گونه ای عادت به خشک کردن ناحیه تناسلی خود بعد از رفتن به دستشویی دارند که این مسئله می تواند مشکلات پوستی مختلفی را در این قسمت حساس از بدن برایشان ایجاد کند
بهترینهای شنیدنی

تغذیه پیشگیرانه برای بیماری های زنان

تاثیر تغذیه در سلامت افراد و میزان پآن در پیشگیری به بیماری های مختلف اثبات شده استو اما چه رژیم غذایی و مواد مغدذی نقش پر رنگ تری در پیشگیری از بیماری های زنان دارند را در ادامه با ما بشناسید.
بارداری سالم

نکاتی مهم درباره ورزش در دوره بارداری + عکس

اشتن برنامه ثابت ورزشی در دوران بارداری می تواند به حفظ سلامت مادران کمک کند. انجام حرکات ورزشی در حین بادراری به علاوه می تواند برخی ناراحتی های رایج این دوران از جمله کمردرد و خستگی را کاهش دهد

بهترین پیشنهاد برای رژیم غذایی دوران بارداری

به دنیا آوردن فرزند، تجربه جالبی است که به مراقبت های ویژه ای نیاز دارد. از جمله نکات حائز اهمیتی که در این دوران باید مد نظر قرار گیرد، تغذیه مادر است که هم در حفظ سلامت مادر و هم تولد نوزادی سالم نقشی اساسی دارد. بارداری باعث می شود مادر، به مصرف مواد غذایی اضافی، به ویژه آهن، فولیک اسید، ید و زینک نیاز داشته باشد.

عفونت و خارش واژن را در خانه درمان کنید

عفونت یا خارش واژن مشکلی است حکه همه خانم ها کم بیش یک یا چند بار با آن دست و پنجه نرم کرده اند. و گاهی سختی یا تنبلی برای مراجعه به پزشک زنان باعث پیشرفت و طولانی شدن عفونت واژن شده است. اما ما در ادامه درمان های ساده و خانگی برای بهبود این بیماری به شما ارائه می دهیم. پس با ما همراه باشید

همه چیز درباره سقط جنین و اتفاقات پس از آن

سقط جنین به از دست دادن بارداری تا قبل از هفته‌ی بیستم گفته می‌شود. معمولا با خونریزی شدید و در‌دهای شکمی همراه است. طبق ارائه‌ی کالج آمریکایی زنان و زایمان از هر هر 5 بارداری یکی منجر به سقط می‌شود؛ بیش از 80 درصد این پیشامد در سه ماهه‌ی اول بارداری اتفاق می‌افتد. تعداد واقعی سقط‌ها حتی از این هم بالاتر است زیرا بسیاری از آنها در هفته‌های اول و حتی قبل از اینکه فرد متوجه بارداری‌اش شود اتفاق می‌افتد.
بارداری سالم

لکه بینی های دوران بارداری

عوارض لکه بینی حاملگی لکه بینی به خروج ترشحات خونی خفیف از واژن مشابه الگوی خونریزی در روزهای اول یا آخر دوران قاعدگی گفته می شود. این ترشحات خونی به رنگ صورتی، قرمز یا قهوه ای بود می‌توانند در هر زمانی در دوران بارداری اتفاق بیافتد.
صفحه  از ۶