به روز شده در: ۱۱:۱۸
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ Thursday 21 June 2018

BEHTARYNHA.IR

نوروزانه

راهنمای خرید آجیل عید

آجیل، عضو جدانشدنی دید و بازدیدهای عید نوروز است. هرچند که تقریبا تمام ما می‌دانیم که اصول اولیه انتخاب آجیل مناسب برای عید چیست، اما توجه به این 14 نکته ساده و کاربردی، می‌تواند انتخاب سالم‌تری پیش روی شما بگذارد.

اگر شکم تخت میخواهید از این سالاد ها صرفنظر کنید + عکس

حتما شما هم این جمله را زیاد شنیده اید که " من رژیم دارم فقط سالاد میخورم" , اما باید بدانید هر سالادی هم سالاد رژیمی نیست.

همه چیز در مورد نان جو

جو یکی از غلات بسیار مفیدی است که ارزش غذایی بالایی دارد و خود به عنوان یک غذای کامل می تواند به شمار رود. جو از گیاهی با ساقه های بلند به جود می آید و هنوز هم یکی از غذاهای عمده انسان را تشکیل می دهد. در کشورهای مختلف نیز جزو پرمصرف ترین مواد غذایی است که با اشکال مختلف و طعمهای گوناگون عرضه می شود.
بهترینهای شنیدنی

بهترین راهکار برای کاهش مصرف قندها

قند ساده یا همان قند و شکر مصرفی در رژیم غذایی روزانه چه به صورت آشکار و چه بهصورت پنهان در نوشیدنی ها و تنقلات شیرین مانند کیک و شیرینی و ... یکی از عوامل افزایش وزن، در مدت طولانی منجر به بیماری قند خون و دیابت می شود. اما شناسایی و کم کردن این نوع قند ها هم کار چندان ساده ای نیست. پس با ما همراه باشید تا راهکار هایی برای موفق بودن در این کار به شما ارائه دهیم.
بهترینهای شنیدنی

جایگزین های مناسب گوشت قرمز و مرغ

در برخی از رژیم های غذایی برای مدتی محدود گوشت قرمز و مرغ را با سایر مواد غذایی جایگزین میکنند اما این نگرانی وجود دارد که آیا در این مدت مواد مغذی لازم به بدن میرسد یا نه؟

با انواع نمک و کاربرد آن آشنا شوید

نمک تصفیه شده، نمک تصفیه نشده، نمک ید دار، نمک دریا، سنگ نمک خالص و .... اسم انواع نمکی است که در قفسه های فروشگاه ها می توان دید. اما واقعا این نمک ها چه تفاوت های باهم دارند؟

باید و نباید های آب میوه های گازدار

چند وقتی است که انواع آب میوه های گازدار به جمع نوشیدنی های رایج در بین ایرانیان پیوسته اند. به دلیل جدید و متفاوت بودنشان طرفداران خاص خود را پیدا کرده اند. اما هنوز نمی دانیم مصرف این نوع آب میوه ها و نوشیدنی ها چه فایده و مضرراتی دارد . بعضی ها به خیال سالم تر بودن آنها را جایگزین نوشابه کرده اند. برای دانستن همه چیز در مورد آب میوه های گازدار با ما همراه باشید.
بهترین های شنیدنی

راه و رمز خرید ادویه سالم

انتخاب ادویه مطمعن و خالص یکی از مهارت هایی است که در طول سالیان و تجربه و امتحان کردن عطاری یا برند های مختلف ادویه صنعتی به دست می آید. اما با دانستن نکته های مهم و ظریفی میتوان زود به این مهارت دست یافت . به همین دلیل با دکتر تغذیه خانم گلبن سهراب درمورد چگونگی انتخاب ادویه های سالم صحبت کرده ایم پس با بهترینها همراه باشید.
خوراکی های یلدایی

شب نشینی و تنقلات امروزی

آجیل و شب چره جزء جدایی ناپذیری از مهمانی های شب یلداست. اما در سال های اخیر شاهد تغییر خوراکی های این شب نشینی باستانی از میوه و آجیل و میوه ی خشک سنتی این مراسم به تنقلات امروزی و کیک و شیرینی و ژله و دسر های جدید با طرح و مواد ویژه برای این شب هستیم. و هر سال بر تنوع این نوع تنقلات هم اضافه می شود. در ادامه به این می پردازیم که ما چقدر با این تنقلات آشنایی داریم. پس با بهترینها همراه باشید.
خوراکی های یلدایی

به دنیای فواید درون هندوانه خوش آمدید (قسمت دوم)

هندوانه یکی از میوه های نماد شب یلدای ایرانی است. از قدیم در بعضی از مناطق ایران سرخ و شیرین بودن هندوانه ای که از قبل برای شب یلدا نگهداری کرده بودند را به فال نیک و نشانه شادی زمستان می دانستند. و اما در درون این میوه دنیای از فواید پنهان است. و ما میخواهیم در آن را به روی شما بگشاییم
صفحه  از ۱۵