به روز شده در: ۱۱:۱۸
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ Thursday 21 June 2018

BEHTARYNHA.IR

افت موقت فشارخون با خطر ابتلا به زوال عقلی مرتبط است

محققان معتقدند افت موقت فشار خون در افراد بزرگسال می‌تواند با خطر ابتلای آنان به زوال عقلی در سال‌های بعدی زندگی‌شان مرتبط باشد.
بهترینهای شنیدنی

چگونه با کمر درد به زندگی ادامه دهیم؟ (قسمت دوم)

کمر درد و در های مزمن ناحیه مفاصل بیماری هایی هستند که با ایجاد محدودیت برای فرد مبتلا شیوه وروال زندگی همیشگی را تخت تاثیر می گذارند. برای داشتن سبک زندگی سالم تر به همراه کمر درد و کنترل بیماری خود با ما همراه باشید.
بهترینهای شنیدنی

چگونه با کمردرد به زندگی ادامه دهیم؟ (قسمت اول)

کمر درد و در های مزمن ناحیه مفاصل بیماری هایی هستند که با ایجاد محدودیت برای فرد مبتلا شیوه وروال زندگی همیشگی را تخت تاثیر می گذارند. برای داشتن سبک زندگی سالم تر به همراه کمر درد و کنترل بیماری خود با ما همراه باشید.
برای روز های خانه تکانی

از آسیب های فیزیکی "خانه تکانی" در امان باشید

با نزذیک شدن به پایان سال و رسیدن ایام خانه تکانی خانم های خونه حسابی در گیر نظافت منزل از تمام آلودگی ها و خلاص شدن از وسایل اضافی جمع شده در سالی که گذشت می شوند. اما کار خانه تگانی گاهی به دلیل کمبود وقت و عجله برای اتمام کارها باعث می شود خانم ها با انجام فعالیت نادرست به خود آسیب بزنند.

کمک های اولیه هنگام مواجهه با انواع زخم

ایجاد هر گونه شکاف و از بین رفتن پیوستگی بافتهای بدن چه در داخل و چه در سطح خارجی بدن را زخم می‌نامند. به عبارت دیگر هر گونه صدمه به نسج نرم را زخم گویند.

همه چیز درباره صافی کف پا

اگر به کف پا نگاه کنید، متوجه یک انحنا به سمت داخل در میانه آن میشوید که به قوس کف پا (arch) شناخته میشود. تاندونها نوارهای محکم و سفتی هستند که به پاشنه و استخوانهای مچ پا متصل میشوند.

از صبح تا شب در بدن ما چه می گذرد؟

حتما تا کنون درمورد ساعت طبیعی بدن مطلبی یا در جایی خوانده اید یا در صحبت پزشکان چیزی شنیده اید. ساعت بدن، روند فعالیت عایی است که خود بدن برای انجام امور حیاتی خود تعیین کرده است. و ما بواسطه توجه به آن ها می توانیم زندگی بهتر و سالم تری داشته باشیم.

آسم در کمین شماست

آسم عارضه ای شایع و بلند مدت است که موجب سرفه، خس خس و تنگی نفس می شود. شدت نشانه ها در افراد مختلف متفاوت است. آسم در بیشتر افراد و در بیشتر مواقع قابل کنترل است.

چگونه PH بدن را متعادل نگاه داریم

میزان pH بدن بر سلامتی بسیار تاثیر گذار است. تعادل خون از نظر اسیدیته برای عملکرد طبیعی بدن، گوارش و التیام بافتها مهم است. میزان اسیدیته بدن توسط pH (پتانسیل هیدروژن) تعیین میشود. این مقیاس از صفر که بسیار اسیدی است تا 14 که بسیار قلیایی است درجه بندی شده است.

با آناتومی شگفت انگیز چشم انسان آشنا شوید + عکس

چشم انسان پیچیده ترین ارگان بدن دانسته شده است. تعداد زیاد بخش های موجود در ارگانی به کوچکی چشم شگفت انگیز است اما زمانی که به دشواری وظیفه این ارگان کوچک بیندیشیم به دلیل این پیچیدگی پی ببریم.
صفحه  از ۲۱