به روز شده در: ۱۱:۱۸
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ Thursday 21 June 2018

BEHTARYNHA.IR

با طب سنتی، "کبد چرب" را درمان کنید

عرق گیاهی شاه‌تره، خارشتر و کاسنی از جمله داروهای گیاهی موثر در کنترل و درمان کبد چرب به شمار می‌آیند. این نوشیدنی‌های گیاهی از آنجا که طبعی سرد و تر دارند موجب کاهش میزان کلسترول خون می‌شوند

زنیان، داروی گمنام و معجزه گر در طب سنتی

زنیان یا نانخواه مزاج این گیاه گرم و خشک در درجه سوم از ۴ درجه لذا نسبتا قوی بوده، یعنی باید در مصرف آن احتیاط کرده و برای استفاده ی طولانی مدت، حتما با نظر پزشک باشد. در ادامه سایر فواید این دانه می پردازیم
خواص بادام؛

با خواص شگفت انگیز بادام آشنا شوید

بادام میوه ای است درختی که خشک آن به صورت آجیل مصرف می شود. بادام در دو نوع شیرین و تلخ است که از درخت های مجزا به عمل می آیند. و هر کدام فواید وخواص منحصر به خود را دارند. بادام شیرین بیشتر مصرف خوراکی دارد و بادام تلخ بیشتر مصرف درمانی به صورت روغن و استعمال خارجی دارد.

آویشن معجزه خودروی طبیعت

آویشن با نام علمی یکی از گیاهان دو لپه است اسم این گیاه از لغت یونانی گرفته شده که به معنای جرئت و قدرت و است و می تواند نمادی برای اثر دارویی و شفابخشی این گیاه باشد.
بهترینهای شنیدنی

شیوه درست استفاده از دمنوش های گیاهی

چند وقتی است که انواع دمنوش های مختلف چه به صورت گیاه های فردی با به صورت ترکیب گروهی از گیاهان با عناونی مختلف از طرف شرکت های مواد غذایی وارد بازار شده اند. باید این نکته مهم را در نظر داشت که دمنوش های گیاهی همانند سایر دارو های گیاهی شرایط استفاده خود را دارند. و ممکن برای بخشی از افراد جامعه نه تنها مفید نباشند بلکه ایجاد مشکلات و عوارض بعدی بنمایند.
نکاتی در مورد نگهداری عرقیات

دشمن عرقیات گیاهی را بشناسید

از قدیم در ایران استفاده از عرقیات گیاهی بخشی از روند درمانی و پیشگیری طب سنتی بوده است. و توصیه های بسیاری در مورد استفاده مداوم عرقیات مختلف برای درمان یا جلوگیری از بیمار شدن در تمام مطالب مرتبط با طب سنتی دیده می شود. اما هیچ کجا به شرایط مطلوب نگهداری عرقیات و بهترین زمان مصرف آنها اشاره ای نشده است. در ادامه این مهمترین نکاتی در مورد نگهداری عرقیات باید بدانید آورده می شود.

درمان سرما خوردگی با گیاهان دارویی

هنگام سرماخوردگی و ابتلا به برونشیت، سرفه و ناراحتی‌های ناشی از آن، بخور نبایستی فراموش شود. چون مناطقی که ما زندگی می کنیم معمولا خشک است و رطوبت کافی ندارد، بنابراین بخور بسیار اهمیت دارد

سلامتی جسم و روان با تنفس صحیح

یک نفس عمیق بکشید، شکم خود را بزرگ کنید. مکث کرده سپس به آرامی تا پنج بشمارید و نفس خود را بیرون دهید. این کار را چهار بار تکرار کنید. آفرین! شما توانستید سیستم عصبی خودتان را کنترل کنید! به همین راحتی.

طب سنتی و خواص روغن مورچه

روغن مورچه چیست؟ روغن مورچه (ant oil) از له شدن چندین هزار مورچه و یا از تخم مورچه ایجاد می‌شود. با روغن مورچه و خواص روغن موچه آشنا شوید.

گیاه اسفند از دیدگاه طب سنتی

اسفند یا اسپند با نام علمی peganum متعلق به خانواده اسفند است. در ایران اسفند مورد استفاده فراوانی دارد. آن را برای دود کردن، رفع چشم زخم و نظرخوردگی استفاده می کنند ولی بیشتر جنبه ضد عفونی کننده دارد.
صفحه  از ۷