به روز شده در: ۱۱:۱۸
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ Thursday 21 June 2018

BEHTARYNHA.IR

کد خبر : ۲۸۹۵۳
تعداد بازدید: ۲۷۰۵۰
پ
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۹ - ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - 2017 May 04
استفاده از لنز های چشمی مدت هاست که رواج پیدا کرده و عموما افرادی که به دلایلی از عینک استفاده نمیکنند لنز ها را جایگزین کرده اند.
بهترینها:  استفاده از لنز های چشمی مدت هاست که رواج پیدا کرده و عموما افرادی که به دلایلی از عینک استفاده نمیکنند لنز ها را جایگزین کرده اند.

کسانی که لنز تماسی استفاده می‌کنند بخوانند


استفاده از لنز ها قواعدی دارد که اگر درست رعایت نشود ممکن است به چشم ها صدمات جدی وارد کند


استفاده طولانی مدت از لنز

اگر از لنز استفاده میکنید بهتر است بدانید نباید برای مدت طولانی لنز را در چشم خود نگه دارید زیرا ممکن است موجب بروز اسکار در چشم و حتی نابینایی شود.


کسانی که لنز تماسی استفاده می‌کنند بخوانندلنز روی قرنیه قرار میگیرد که هیچ رگ خونی برای انتقال اکسیژن ندارد و در واقع این اشک ها هستند که باعث رسیدن اکسیژن به قرنیه میشوند و وقتی شما از بنز استفاده میکنید در واقع دسترسی اشک به قرنیه را از بین میبرید و این ممکن است باعث بروز عفونت شدید هم باشد.

خوابیدن با لنز

اگر در هنگام خواب هم از لنز استفاده میکنید بهتر است این عادت را ترک کنید. همانطور که گفته شده استفاده طولانی مدت از لنز باعث نرسیدن اکسیژن به قرنیه میشود و علاوه بر این خوابیدن با لنز باعث تاری دید و خشکی شدید چشم میشود.


کسانی که لنز تماسی استفاده می‌کنند بخوانند


در یک تحقیق علمی ثابت شد که 25 درصد عفونت های چشمی به سادکی قابل پیشگیری هستند که یکی از راه حل ها عدم استفاده از لنز در هنگام خواب است.استفاده از لنز در حمام و استخر

آب یک محیط مناسب برای باکتری ها است و استفاده از لنز در حمام و با استخر میتواند باعث آلودگی شدید لنز ها و در نهایت صدمات جدی به بینایی شود.

کسانی که لنز تماسی استفاده می‌کنند بخوانند
شستشوی لنز با آب شیر

آب شیر استریل نیست و قطعا شستشوی لنز با این آب قابل اعتماد نیست و نمیتواند آلودگی های لنز را پاک کند. توصیه میشود که حتما با محلول استریل نسخه پزشک اقدام به شسنشودی لنز بکنید.

کسانی که لنز تماسی استفاده می‌کنند بخوانند
استفاده از لنز تاریخ مصرف گذشته

لنزهایی که تاریخ مصرف آنها منقضی شده بشدت معیوب هستند و بهتر است برای صرفه جویی در هزینه ها سلامت بینایی خود را براحتی به خطر نیندازید.

کسانی که لنز تماسی استفاده می‌کنند بخوانند


تماس دست کثیف با لنز

همیشه قبل از تماس لنز ها با دست از تمیزی دستهای خود مطمئن شوید و دستها را با آب و صابون خوب بشویید. میکروب ها و باکتری های موجود در دست شما ممکن است باعث آلودگی لنز و در نهایت عفونت های شدید چشم شود.


کسانی که لنز تماسی استفاده می‌کنند بخوانند

اختصاصی عروس پیج
www.aroospage.com
اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: