به روز شده در: ۱۱:۱۸
چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ Wednesday 18 July 2018

BEHTARYNHA.IR

کد خبر : ۳۰۲۰۴
تعداد بازدید: ۱۴۳
پ
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 March 10
156 راس گوسفند و گاو در 2 حادثه جداگانه به علت برق گرفتگی و مصرف مکمل دارویی در شهرستان سراب تلف شدند.
بهترین ها: 156 راس گوسفند و گاو در 2 حادثه جداگانه به علت برق گرفتگی و مصرف مکمل دارویی در شهرستان سراب تلف شدند.
 
در حادثه اول از 183 راس گوسفند یک واحد دامداری در روستای حصار این شهرستان،150 راس بر اثر خوردن مکمل دارویی دچار مسمومیت غذایی و تلف شدند.

یوسفی آذر صاحب این واحد دامداری گفت : دیروز به غذای گوسفندان  پودر مکمل رشد ، ویتامین و مواد معدنی که از داروخانه دامپزشکی خریده بودم اضافه کردم اما صبح امروز که به محل نگهداری احشام رفتم با اجساد گوسفندان  تلف شده و نیمه جان مواجه شدم.

رئیس اداره دامپزشکی سراب نیز گفت : کارشناسان این اداره برای  بررسی و تعیین علت تلفات به محل حادثه اعزام شدند و پس از ایزوله کردن دام های تلف شده  به درمان گوسفندان نیمه جان اقدام کردند.

رضا دادخواه افزود : در بررسی های اولیه و علائم بالینی نشانه هایی  از مسمومیت غذایی یا دارویی به دست آمد و نتیجه کلی پس از نمونه برداری از خوراک دام ، محتویات شکم و مکمل دارویی مشخص خواهد شد.

همچنین در اتفاق دیگری برق گرفتگی 6 راس گاو و گوساله را در سراب تلف کرد.

مدیر امور برق این شهرستان  علت  حادثه را اتصال برق به خاطر استاندارد نبودن سیم های برق و سیم کشی نامناسب در داخل ساختمان دامداری اعلام کرد.

آراسته افزود : این دومین حادثه در یک ماه اخیر است که در اثر سهل انگاری صاحبان گاوداریها ، شاهد تلفات انسانی و دامی در منطقه هستیم.منبع:میزان

اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: