به روز شده در: ۱۱:۱۸
شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ Saturday 24 February 2018

BEHTARYNHA.IR

کد خبر : ۳۰۲۶۲
تعداد بازدید: ۱۴۷
پ
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 March 11
معاون اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از پیش‌بینی ایجاد شغل برای یک میلیون جوان فارغ التحصیل در برنامه‌ ششم خبر داد و گفت: برای کارفرمایانی که جوانان فارغ التحصیل را به خدمت بگیرند، معافیتها و مشوق‌های بیمه‌ای خاصی درنظر گرفته شده است.
بهترین ها: معاون اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از پیش‌بینی ایجاد شغل برای یک میلیون جوان فارغ التحصیل در برنامه‌ ششم خبر داد و گفت: برای کارفرمایانی که جوانان فارغ التحصیل را به خدمت بگیرند، معافیتها و مشوق‌های بیمه‌ای خاصی درنظر گرفته شده است.

عیسی منصوری اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی پیش‌بینی شده که از جهت اشتغالزایی برای تحصیلکردگان حایز اهمیت است و می‌تواند به لحاظ افزایش میزان اشتغال پذیری نیروی کار فارغ التحصیل دستاوردهای خوبی به دنبال داشته باشد.

وی با اشاره به پیش‌بینی معافیت بیمه‌ای برای کارفرمایان در این طرح افزود: کارفرمایانی که نیروهای جوان فارغ التحصیل را در واحدها و کارگاههای خود به کار بگیرند از مشوق‌ها و معافیتهای بیمه‌ای برخوردار می‌شوند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار درعین حال از ورود ۷۰ درصد مشارکت کنندگان طرح کارورزی به بازار کار خبرداد و گفت: خوشبختانه نتیجه طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی مثبت بوده به نحوی که برابر بررسی‌ها ۷۰ درصد کسانی که در این طرح شرکت کرده‌اند جذب بازار کار شده‌اند.

منصوری در پاسخ به این پرسش که فارغ التحصیلان تا چه مدت در این طرح کارورزی خواهند کرد؟ گفت: طول دوره این طرح یکسال است که افراد علاوه بر دریافت مبلغی به عنوان حق الزحمه کارورزی تحت پوشش بیمه حوداث هم قرار می‌گیرند.

به گفته وی ادارات کل کار در استانها در اجرای این طرح مشارکت دارند و بخشی از هزینه‌های نیروهای مشمول طرح کارورزی توسط دولت و بخش دیگر توسط کارفرمایان پرداخت می‌شود.منبع:ایسنا

اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: