به روز شده در: ۱۱:۱۸
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ Monday 21 May 2018

BEHTARYNHA.IR

کد خبر : ۳۰۳۰۲
تعداد بازدید: ۱۱۵۴۰
پ
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۳ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 March 12
ما ایرانیها استاد غیر شفاف حرف زدن هستیم. سختمان است یا بلد نیستیم یا تمرین نکردیم،نمیدانم. اما استعداد عجیبی در کنایه آمیز حرف زدن داریم. که به در بگوییم که دیوار بشنود.
بهترینها: ما ایرانیها استاد غیر شفاف حرف زدن هستیم. سختمان است یا بلد نیستیم یا تمرین نکردیم،نمیدانم. اما استعداد عجیبی در کنایه آمیز حرف زدن داریم. که به در بگوییم که دیوار بشنود.

و وقتی با کسی در رابطه هستیم این ماجرا پیچیده تر میشود چون معتقدیم "بعد از این همه سال باید بدونه" و معلوم نیس وقتی هیچوقت خواسته هایمان را شفاف نگفتیم از کجا باید بداند؟


چگونه رنجش های خود را با همسرتان در میان بگذارید؟۱- قبل از صحبت کردن سعی کنید خود را به جای همسر خود بگذارید، با این حال بهتر به مشکلات او پی می برید.


۲- قبل از صحبت و هماهنگی با همسر، هیچ وقت موضوع را با دیگران مطرح نکنید چون ممکن است گفته هایتان را به او تحویل دهند و او را علیه شما بشورانند.


۳- در ابتدای صحبت، تاکید کنید قصد شما از مطرح کردن رنجش ها فقط رفع سوء تفاهم است.


۴- سعی کنید از نکات مثبت و کارهای پسندیده او ذکری به میان آورید.


چگونه رنجش های خود را با همسرتان در میان بگذارید؟۵- تاکید کنید که ممکن است مقصر ماجرا خودتان باشید و اگر قصوری دارید، آن را به زبان آورید و از همسر خود پوزش بخواهید، او هم آماده عذرخواهی خواهد شد.


۶- حرف هایتان را با زخم زبان و کنایه و تحقیر بیان نکنید به فرموده امام علی علیه السلام بسا سخنی، زخمی عمیق وارد می آورد.


۷- هیچ وقت همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید او را با خودش یعنی خطایش را با رفتار خوب خودش مقایسه کنید.


۸- از یک دندگی و لجبازی بپرهیزید. مجادله بی حاصل نکنید.


۹- دلخوری ها و رنجش های کوچک، گذشته های دور را یادآوری نکنید و او را وادار نکنید که به گناهش اعتراف کند و عذرخواهی نماید.


چگونه رنجش های خود را با همسرتان در میان بگذارید؟


۱۰- هنگام بحث و گفتگو به همسرتان هم اجازه صحبت کردن و اظهار نظر بدهید، تا او هم تخلیه روانی شود و به آرامش برسد.


۱۱- به هر شکل می توانید رفع دلخوری را جشن بگیرید. (با شاخه گلی یا پختن کیک و...) همیشه به یاد داشته باشید که آشتی های اجباری که در آن هیچ یک از طرفین تغییری در خود نمی دهند، بنیایی سست دارد.

گرداوری و تنظیم بهترینها
اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: