به روز شده در: ۱۱:۱۸
جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶ Friday 23 February 2018

BEHTARYNHA.IR

کد خبر : ۳۰۳۴۵
تعداد بازدید: ۱۰۵
پ
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 March 12
کاپیتان دوم استقلال با حضور در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا توانست رکورد فرهاد مجیدی مهاجم محبوب سال های نه چندان دور این تیم را بشکند.
بهترین ها: در بین تمام بازیکنان استقلال خسرو حیدری بیشترین تعداد بازی را به خود اختصاص داده است چه در بازی های لیگ برتر چه در بازی های لیگ قهرمانان آسیا که حضور او در این فصل از بازی های آسیایی باعث شد تا کاپیتان دوم استقلال رکورد فرهاد مجیدی کاپیتان محبوب سابق را نیز بشکند.

خسرو حیدری برای پاس تهران و همدان ۷۰ بار در لیگ و ۶ بار در جام حذفی به میدان رفت و بعد از آن در سال ۸۷ در بازگشت به استقلال نیز بازی های زیادی انجام داد. کاپیتان دوم آبی پوشان بعد از پیوستن به استقلال در سال ۸۷، تنها در یک فصل (۹۰-۸۹) به سپاهان رفت و در آن سال برای این تیم ۳۱ بازی در لیگ، ۲ بازی در جام حذفی و ۷ بازی در لیگ قهرمانان آسیا انجام داد و در مابقی سالها موفق شده در مجموع لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا ۲۶۰ بار با پیراهن استقلال به میدان برود.حیدری در این ۲۶۰ بازی که برای استقلال انجام داده ۶ بار نیز موفق به گلزنی شده و البته آمار فوق العاده ۵۵ پاس گل را هم از خودش به جای گذاشته است.

جالب ترین رکورد مربوط به خسرو حیدری به تعداد بازی‌های این بازیکن در لیگ قهرمانان آسیا برمی‌گردد. حیدری که تا قبل از حضور با آبی پوشان در رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان با ۳۸ بازی آسیایی بعد از آرش برهانی و فرهاد مجیدی که هر کدام با ۳۹ بازی از این حیث رکورد دار بودند در رده سوم قرار داشت اما با پشت سر گذاشتن دو بازی مقابل تیم های الاهلی و التعاون، تعداد بازی های آسیایی اش را به عدد ۴۰ رساند تا رکورد بیشترین تعداد بازی در بین بازیکنان ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا را به نام خود به ثبت برساند.

حالا با احتساب چهار بازی باقی مانده در مرحله گروهی همچنین افزایش احتمال صعود استقلال به مراحل حذفی می توان منتظر رکورد جاودانه ای از خسرو حیدری در تاریخ رقابت های لیگ قهرمانان آسیا نیز بود، بازیکنی که با بالا رفتن سن و سالش چندان شرایط خوبی ندارد و این فصل غالبا نیمکت نشین بوده است.
منبع:ورزش سه

اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: