به روز شده در: ۱۱:۱۸
سه‌شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ Tuesday 20 February 2018

BEHTARYNHA.IR

کد خبر : ۳۰۳۶۷
تعداد بازدید: ۲۷۳۰۴
پ
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۷ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 March 12
در نگاه اول چهار پایه های سفید رنگ به نظر میرسند و با وجود بخش های زیبا و ظریف روی انها این تصور را ایجاد میکند که از چوب یا مرمر ساخته شده اند اما انها با ان چیزی که معمولا در نمایشگاه ها ی مبلمان مشاهده میکنید تفاوت های زیادی دارند چون از میسلیوم یا رشته رشد کننده قارچ ،ضایعات کشاورزی و میکروارگانیسم ها به وجود آمده اند.
مبلمان قارچی،صندلی هایی که رشد میکنند


بهترینها:این محصولات ماحصل همگاری بین دو شرکت ecovative   و biomason است.این موسسات در ساخت محصولاتی پایدار با استفاده از فرایند بیو فابریکیشن (فرآیندی که در ان بااستفاده از سلول ها پروتئین ها و مواد بیولوژیکی اقدام به ساخت بلوک های حیاتی میکنند)خبره هستند.

 

دوستدار محیط زیست

 در ساخت پایه های مبل . صنذلی که باید محکم ترین باشد از میسلیوم یا همان رشته های رشد کننده قارچ استفاده میشود چون به طور طبیعی تمایل به محکم نگه داشتن سایر مواد داشته تا کمک کند که قارچ ها رشد کرده و تشکیل کلونی بدهند و به دلیل همینن ویژگی میتوان از ان به عنوان یک چهار چوب برای شل دادن ذرات چوب یا الیاف کنف و ایجاد یک شکل مشخص استفاده کرد.

برخلاف پلاستیک موادی که از میسلیوم ساخته شده اند از نظر زیستی به راحتی قابلیت تجدید پذیری دارند در حال حاضر شرکت evocative موفق شده کار را به مرحله تولید صنعتی برساند و همکاری با شرکت هایی مانند dell برای استفاده از فوم های میسلیوم آغاز شده است.

جدیدترین اخبار دانش و فناوری را در بهترینها ببینید

"هایپر لوپ"، رویایی که رنگ حقیقت میگیرد (قسمت دوم)

جدیدترین اپ های موبایل در بهترین ها + عکس

میتوان از این ماده در تولید سایر محصولات نیز استفاده کرد به دلیل انعطاف پذیری میتوان بافت ها ی مختلفی با مشخصات گوناگون سازه ای به دست اورد.

به طور مثال افزایش دما یا میزان دی اکسید کربن باعث میشود که ماده محکم تری ایجاد شود.به کار گیری چهارچوب محکمتر مانند ذرات چوب و ساقه های ان به جای ساقه های انعطاف پذیر کنف باعث میشود که میسلیوم پایداری را حین رشد حفظ کند.

 

مبلمان قارچی،صندلی هایی که رشد میکنند


تهیه و تنظیم:بهترینها

اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: