به روز شده در: ۱۱:۱۸
چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ Wednesday 18 July 2018

BEHTARYNHA.IR

کد خبر : ۳۰۴۳۶
تعداد بازدید: ۲۸۴
پ
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۰ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 March 13
معاون رفاهی وزارت رفاه اعلام کرد: شناسایی افراد نیازمند و کسانی که از یارانه‌های مختلف استفاده می‌کردند در دستور کار قرار گرفته که با استفاده از پایگاه اطلاعاتی جدید، وجود برخی سوء استفاده‌ها مشخص شد.
بهترین ها: احمد میدری در گفت‌وگو با خبرنگار گفت: سیاست‌گذاری برای فقرزدایی مانند سایر حوزه‌های سیاست‌گذاری اقتصادی اجتماعی نیازمند اطلاعات دقیق و به موقع است.

وی افزود: دولت‌ها سعی می‌کنند که بتوانند اطلاعاتشان را در این مسیر اصلاح کنند، یعنی هر چه سریعتر اطلاعات را بدست بیاورند و در این میان فناوری اطلاعات ابزاری است که جمع‌آوری اطلاعات را به طور کامل تغییر داده و معاونت رفاه اجتماعی در 3 سال گذشته سعی کرده اطلاعات دقیق‌تری از حوزه‌های مرتبط با خودش را به دست بیاورد.

معاون رفاهی وزارت رفاه گفت: قبلا دولت برای فهم تحولات بازار کار از اطلاعات پرسشنامه‌ای استفاده می‌کرد که معاونت رفاه سعی کرده اطلاعات ثبتی را در زمینه بازار کار و سایر زمینه‌ها جایگزین اطلاعات پرسشنامه‌ای کند که نتیجه آن در مورد بنگاه‌های اشتغال آفرین در تهران ارائه شده است.

وی تصریح کرد: در شش ماهه نخست سال 95 تعداد 29 هزار و 401 واحد تولیدی و خدماتی در استان تهران موفق به افزایش تعداد بیمه‌ شدگان اجباری خود شده‌اند. این بنگاه‌ها در مجموع 99 هزار و 894 شغل رسمی ثبت کرده‌اند.

میدری گفت: بنگاه‌های بالاتر از 500 نفر که تعداد پرسنل خود را افزایش داده‌اند 131 بنگاه هستند و تعداد بنگاه‌های 100 تا 500 نفر برابر 691 بنگاه، 50 تا 100 نفر برابر 890 بنگاه، بنگاه‌های 10 تا 50 نفر 6 هزار و 395 بنگاه و تعداد 21 هزار و 294 بنگاه کمتر از 10 نفر بوده‌اند.

معاون رفاهی وزارت رفاه گفت: بدین ترتیب، سهم بنگاه‌های خرد (کمتر از 10 نفر) در بیمه شده‌های جدید 41 درصد، متوسط (10 تا 50 نفر) 27 درصد، بنگاه‌های 50 تا 100 سهمی معادل 8 درصد و سهم بنگاه‌های بزرگ بالاتر از صد نفر 24 درصد بوده است.

وی افزود: کار دیگری که در معاونت رفاه صورت گرفته، شناسایی افراد نیازمند و کسانی که از یارانه‌های مختلف استفاده می‌کردند را با استفاده از پایگاه اطلاعاتی مورد بازنگری قرار دادیم.

میدری ادامه داد: با این رصد انجام شده مشخص شد مثلا افرادی که از بیمه کارگران ساختمانی استفاده می‌کنند و ماهانه 150 هزار تومان یارانه می‌گیرند نزدیک به 50 هزار نفر از آنان مجوزهای سایر اصناف را دارند یعنی این افراد به جای اینکه خود را خویش فرما معرفی کنند خود را کارگر ساختمانی معرفی کردند و از این یارانه استفاده می‌کردند. در واقع یک سوء استفاده در این زمینه صورت می‌گرفت.
منبع:فارس

اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: