به روز شده در: ۱۱:۱۸
سه‌شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ Tuesday 20 February 2018

BEHTARYNHA.IR

کد خبر : ۳۰۴۶۴
تعداد بازدید: ۲۸۵۴۹
پ
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 March 13
شرکت bio mason از باکترهایی که تشکیل کربنات کلسیم در اطراف دانه های شن میدهند استفاده کرده یعنی همان فرایندی که تشکیل دهنده پوسته سخت جانوران دریایی و صخره های پوشیده از مرجان است.
مبلمان قارچی،صندلی هایی که رشد میکنند+عکس

بهترینها:

در حال حاضر میتوان فقط با تغییر اندازه شن و درجه حرارت یا میزان ph و افزودن رنگ های مختلف اقدام به تولید با استفاده از این فناوری کرد محصولاتی که از انها تولید میشود میتوانند اشکال مختلفی مانند آجر ،سفال های نما ،یا صفحات کابینت داشته باشند.

شرکت هم اکنون با استفاده از یک سیمان زیستی یا بیو سیمان برای فرش کردن محوطه ای باز در سانفرانسیسکو مشغول شده و با سازندگان و معماران همکاری میکند.

آنها ارگانیسم های زنده را در حکم کارخانجات آینده میبیند که به جای فرآیندهای ساخت که انرژی زیادی مصرف میکنند،در انها مدل هایی با پایداری و ماندگاری بیشتر مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

این روشی بهتر و پاک تر برای ساخت مواد مختلف است.چرا ما باید از آتش و کوره برای تولید اجر استفاده کنیم فرایندی که طی ان دی اکسید کربن زیادی تولید میشود در حالیکه میتوان ساخت اجر را با رشد دادن قارچ در دمای معمولی انجام داد.

همکاری با تولیدکنندگان انواع مبل و صندلی و میز فقط نمونه ای از تلاش هایی است که توسط محققین در سراسر جهان برای تشویق توسعه رشد قارچ باکتری و انواع پروتئین در آزمایشگاه الیاف ابریشمی همانند تار عنکبوت برای تولید لباس به وجود اورند.

مانع اصلی اما تولید اقتصادی این مواد در مقیاس صنعتی خواهد دبود.


جدیدترین اخبار دنیای دانش و فناوری را دنبال کنیدمبلمان قارچی؛ صندلی هایی که رشد میکنند + عکس


مبلمان قارچی،صندلی هایی که رشد میکنند+عکس


نو و کهنه در کنار هم

به ط.ر مثال یک شرکت ژاپنی به نام spiber  سال گذشته اقدام به معرفی نمونه اولیه الیافی و ابریشمی به شکل تار عنکبوت به نام moon  parka با برند north face  کرد،که الیافی مصنوعی بود اما برنامه های فروش ان به دلیل مشکلات ناشی از تولید و تعداد محدود ژاکت ها که قیمت انها در زاپن هزار دلار است به تاخیر افتاد رمز موفقیت،همکاری با کارخانجات سنتی خواهد بود تا با انجام تغییرات و اصلاحاتی در انها بتوان تولید به وسیله فرآیندهای بیولوژیکی را با استفاده از زیر ساخت های موجود انجام داد.

 

در حال حاضر قیمت یک ست پایه میز 249 دلار و قیمت یک میز ناهارخوری بزرگ 699 دلار بوده و کاشی ها و سرامیک هایی که صداگیر هستند هر عدد 22 دلار قیمت دارند.مبلمان قارچی،صندلی هایی که رشد میکنند+عکس


 

تهیه و تنظیم:بهترینها

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: