به روز شده در: ۱۱:۱۸
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ Monday 21 May 2018

BEHTARYNHA.IR

کد خبر : ۳۰۴۶۸
تعداد بازدید: ۸۵۸۵
پ
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۳ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 March 13
بازی‌هایی برای تقویت ذهن (40)
این بازی برای کودکان 3 سال به بالا مناسب است کودکان از این که شکل‌های سادۀ خودشان را بسازند، فوق‌العاده احساس رضایت می‌کنند.
بهترینها: تا امروز با 39 بازی برای آشنا کردن کودکان با مفاهیم ریاضی از جمله آشنایی با شمارش اعداد، اندازه گیری و وزن کردن و آموزش شکل‌ها و اندازه‌ها با شما بوده‌ایم. امروز هم با یک بازی دیگر به نام ساختن اشکال با خمیر برای آشنا کردن کودکان 3 سال به بالا با شکل‌ها و اندازه‌ها همراه شما هستیم. البته اگر شما هم مانند خیلی از پدر مادرها برای دانشمند شدن فرزندتان عجله دارید حتما این مطلب را بخوانید.
تحقیقات نشان می‌دهد که برای کودک دو ساله غیر ممکن به نظر می‌رسد بتواند شکلی سه بعدی مانند کره را با یک شکل دو بعدی مانند دایره مطابقت دهد. حتی در سن 3 سالگی هم این تکلیف، مشکل است و نیاز به تمرین بسیار دارد.

آموزش شکل‌ها و اندازه‌ها: ساختن اشکال با خمیر

مراحل بازی ساختن اشکال با خمیر به شرح زیر است:
1. به کودک کمک کنید تا با استفاده از خمیر بازی نرم یک رول باریک بلند سوسیس مانند بسازد.
2. حالا به او نشان دهید تا با متصل کردن دو سر رول، دایره درست کند.
3. اگر این کار برای کودکتان مشکل بود، اشکال را به طور واضح روی کاغذ ترسیم کنید و از او بخواهید رول خمیر را روی خطوط مدل ترسیم شدۀ شما بگذارد.
4. وقتی کودک اعتماد به نفس کافی کسب کرد، بازی را با ساخت اشکال پیچیده‌تر مانند لوزی و ستاره ادامه دهید.
5. کودکان بزرگتر از این که اضلاع هر یک از اشکال را بشمارند و یا حتی از این که طول اضلاع را اندازه‌گیری و با هم مقایسه کنند، لذت خواهند برد.

گردآوری و تنظیم: بهترینها

اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: