به روز شده در: ۱۱:۱۸
چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ Wednesday 21 February 2018

BEHTARYNHA.IR

کد خبر : ۳۰۴۷۴
تعداد بازدید: ۶۸۹۰
پ
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 March 15
پیاده‌روی و پیاده‌روی سریع به بیمارانی که سرطان حاد گوارشی دارند کمک می‌کند تا با عوارض شیمی درمانی کنار بیایند.
کاهش تاثیرات مخرب شیمی درمانی با ورزش
بهترینها: به نقل از Science daily، مطالعات انجام شده در دانشگاه گوته فرانکفورت نشان داده است که پیاده‌روی می‌تواند به کم‌تر شدن عوارض شیمی درمانی و راحت‌تر شدن شرایط بیماران سرطانی کمک کند.

ورزش می‌تواند در برنامه درمانی بیماران سرطانی در کنار شیمی درمانی قرار بگیرد. ورزش بر عضلات بیماران تاثیر مثبت دارد و تعادل آن‌ها را افزایش می‌دهد. افرادی که پیاده روی می‌کنند کم‌تر احساس خستگی می‌کنند و راحت‌تر می‌توانند شیمی درمانی را تحمل کنند.

بیماران سرطانی می‌توانند سه بار در هفته‌ برای ۵۰ ‌دقیقه پیاده روی کنند. در صورتی که این مدت زمان بر سر آن‌ها زیاد است و می‌توانند در مدت زمان کوتاه‌تر این ورزش را انجام دهند.

ورزش تاثیر سمی شیمی درمانی را کاهش می‌دهد و این مساله می‌تواند برای بیماران مفید باشد، زیرا بسیاری از بیماران به دلیل تاثیرات سمی شیمی درمانی مجبور به کاهش دوز داروها می‌شوند.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: ما معتقدیم که باید در آینده بیماران در کنار شیمی درمانی ورزش کنند. به ‌این‌ ترتیب از اثرات مخرب شیمی درمانی کاسته می‌شود. ما باید برای بیماران انگیزه ایجاد کنیم تا به برنامه‌های ورزشی ادامه‌ دهند.

 

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: