به روز شده در: ۱۱:۱۸
جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶ Friday 23 February 2018

BEHTARYNHA.IR

کد خبر : ۳۰۵۳۹
تعداد بازدید: ۴۱۷۴
پ
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۱ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 March 15
با همراهی مردم و هنرمندان در طرح "حاضرم"
سرویس‌های بهداشتی 1000 مدرسه در سراسر کشور تا پایان سال 97 تجهیز می‌شوند تا از این طریق بیش از 250 هزار دانش‌آموز از سرویس‌های بهداشتی سالم و مناسب بهره‌مند ‌شوند.
تجهیز سرویس‌های بهداشتی 1000 مدرسه در سراسر کشور
بهترینها: در طرح "حاضرم" که از ابتدای سال تحصیلی جاری (96-95) توسط دامستوس و با مشارکت وزارت آموزش و پرورش آغاز شده، تاکنون سرویس‌های بهداشتی یکصد مدرسه تجهیز شده و در ادامه نیز سرویس‌های بهداشتی بیش از 900 مدرسه دیگر در سراسر کشور تجهیز می‌شود.

هدف از این طرح، فراهم‌کردن دسترسی دانش‌آموزان مدارس مناطق محروم به سرویس‏‌های بهداشتی سالم و مناسب است. در طرح "حاضرم"، ضمن تجهیز سرویس‌های بهداشتی مدارس، مصرف یک سال سفیدکننده غلیظ دامستوس نیز در اختیار این مدارس قرار می‌گیرد.

بر اساس گزارش‌ یونیسف بهداشت و سلامتی کودکان با آموزش ارتباط مستقیمی دارد و به‌طور قطع وضعیت بهداشتی مدارس می‏‌تواند بر کیفیت تحصیل، مشارکت و یادگیری دانش‌آموزان در مدرسه و دست آخر موفقیت تحصیلی و اجتماعی آن‏ها در آینده تاثیر بگذارد. این اهمیت به اندازه‌ای است که سازمان ملل متحد در تقویم خود 19 نوامبر را روز جهانی توالت نام‌گذاری کرده است.

در همین زمینه بسیاری از کشورها راهکارهای مختلفی را برای ارتقای موضوع بهداشت کودکان و دانش‌آموزان به‌کار گرفته‌اند. برند دامستوس از شرکت یونیلیور که پیش از این در دیگر نقاط جهان در راستای مسئولیت اجتماعی خود با یونیسف همکاری کرده، در ایران هم با طرح "حاضرم" و شعار "دامستوس؛ حاضر برای بهداشت کودکان" توجه عموم را به موضوع سرویس‌های بهداشتی مدارس جلب کرده است.

این طرح با استقبال عمومی روبرو شده و تاکنون نزدیک به هزار نفر به طرح «حاضرم» پیوستند و هنرمندانی همچون لیلی رشیدی، سحر دولتشاهی و مریم کاویانی در کنار سایر افراد از طرح «حاضرم» حمایت کرده‌اند. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌سایت حاضرم اینترنتی مراجعه کنند.

 

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: