به روز شده در: ۱۱:۱۸
جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶ Friday 23 February 2018

BEHTARYNHA.IR

کد خبر : ۳۰۵۹۱
تعداد بازدید: ۱۰۰۵۶
پ
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۶ - ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - 2017 May 07
عکاسی از اماکن و مناظر معروف و چشم نواز را شامل می شود. به یاد داشته باشید اماکن و منظره های اشاره شده باید ظرفیت و پتانسیل جذب توریست و تماشاگر را داشته باشد. لوازم و امکانات جانبی دوربین باید متناسب با این ژانر باشد، از قبیل لنز واید، کیف مناسب، کاور و سه پایه و ...

بهترین ها: عکاسی از اماکن و مناظر معروف و چشم نواز را شامل می شود. به یاد داشته باشید اماکن و منظره های اشاره شده باید ظرفیت و پتانسیل جذب توریست و تماشاگر را داشته باشد.

لوازم و امکانات جانبی دوربین باید متناسب با این ژانر باشد، از قبیل لنز واید، کیف مناسب، کاور و سه پایه و...

اندازه ی کیف بسته به نیاز شما و تعداد ابزار های کمکی دوربین متغییر است. یک کیف کوله برای حمل دوربین های SLR همراه با فلاش، چند لنز و فیلتر، بهترین انتخاب خواهد بود. کیف های ضد آب که محوطه ی داخل آن قابلیت تقسیم بندی شدن دارد بسیار مناسب یک سفر است.
سه پایه برای عکاسی در سفر الزامی ست چرا که به شما برای تهیه عکس هایی شفاف در نورهای ضعیف کمک خواهد کرد. البته در سفر هایی چون تور یک هفته ای دور اروپا، حمل سه پایه بسیار دردسر ساز خواهد بود اما درسایر موارد حداکثر سعی خود را برای داشتن یک سه پایه محکم ولی سبک بکنید. سه پایه ها انواع و اندازه های مختلف دارند.برای عکاسی توریستی نکات زیر را رعایت نمایید:

دستگاه‌های بازرسی مجهز به اشعه ایکس در فرودگاه‌های کشورهای توسعه یافته بسیار پیشرفته هستند؛ در نتیجه امکان آسیب دیدن تجهیزات عکاسی شما منتفی است. اما در کشورهای کوچک و یا دورافتاده، تا حد ممکن سعی کنید مامور را برای عدم بازرسی دوربینتان با دستگاه مجاب کنید. البته در نظر داشته باشید که دوربین با یک یا دو بار عبور از دستگاه متوجه خطر جدی نخواهد شد. پس در صورت مجاب نشدن مامور بازرسی، صبور باشید و دوربین را تحویل دهید.

تا حد امکان دوربین و تجهیزات مربوطه را با خود به داخل کابین ببرید و در غیر این صورت آن را در وسط چمدان با لباس یا پارچه های قطور پشمی جاسازی کنید.

در صورت زیاد بودن وسایل از سه پایه‌های کوچک چند سانتیمتری استفاده کنید. این سه پایه‌ها کوچک، سبک و قابل تنظیم به حالت‌های عمودی و افقی هستند.
مطالعه قبل از سفر

یکی از مهمترین مقدمات سفر، مطالعه درباره محلی است که به آن مسافرت خواهید کرد. سعی کنید یک برنامه زمان‌بندی شده برای خودتان تهیه کنید هر چند ممکن است فرصت انجام تمام آنها را پیدا نکنید. چقدر باعث تاسف شما خواهد شد اگر ابزار مناسب برای تهیه عکس از یک آبشار دیدنی در مسیر همراه نبرده باشید تنها به علت اینکه از وجود آن بی‌خبر بوده‌اید.

دیگر تصاویر:
اختصاصی بهترین ها

گردآوری و تالیف: هیراد رحمانی

اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: