به روز شده در: ۱۱:۱۸
چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ Wednesday 18 July 2018

BEHTARYNHA.IR

کد خبر : ۳۰۵۹۹
تعداد بازدید: ۹۲۵۲
پ
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۳ - ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 27
عکاسی حیات وحش، شاخه‌ای مهم و سخت از عکاسی مستند می‌باشد که علاوه بر رعایت شاخصه های عکاسی مستند، سوژه آن اعم از پرندگان، حشرات، پستانداران و جانداران زیر آب می‌بایست بصورت آزاد در محیط طبیعی زندگی خود باشد، عکس از حیوانات در باغ وحش، حیوانات دست آموز و اهلی شده و سایر موارد مشابه عکس مستند وحوش محسوب نمی‌شوند.
بهترین ها: عکاسی حیات وحش، شاخه‌ای مهم و سخت از عکاسی مستند می‌باشد که علاوه بر رعایت شاخصه های عکاسی مستند، سوژه آن اعم از پرندگان، حشرات، پستانداران و جانداران زیر آب می‌بایست بصورت آزاد در محیط طبیعی زندگی خود باشد، عکس از حیوانات در باغ وحش، حیوانات دست آموز و اهلی شده و سایر موارد مشابه عکس مستند وحوش محسوب نمی‌شوند.

عکاسی در این سبک، نیاز به دانش بالا و تجربه فراوان در زمینه عکاسی و آشنایی با رفتار حیوانات گوناگون دارد. عکاسان باید توان اثبات طبیعی بودن تصاویر را داشته باشند.

در عکاسی از حیات وحش، عکاس به دنبال به تصویر کشیدن حیوانات به همراه حرکاتی مانند غذا خوردن،جنگیدن یا چگونگی همزیستی آن‌ها است.

در این نوع عکاسی، دهانه ی باز لنز برای دستیابی به سرعت بالا و ثبت سوژه‌ی در حال حرکت و محو کردن پس زمینه استفاده می‌شود. همچنین عکاسان حیات‌وحش، از لنز تله استفاده می‌کنند بنابراین عکاسان حیات وحش بیشتر احتیاج به سه‌پایه دارند. آن‌ها همچنین برای این که بتوانند به حیات وحش نزدیک‌تر شوند احتیاج به وسایلی برای استتار دارند.

گاهی برای اینکه قدرت مانور عکاس برای تعقیب حیوانات وحشی زیاد شود از تک پایه استفاده می شود. تک پایه‌ها به دلیل سبک بودن و قابلیت تحرک سریع بهتر از سه پایه ها عمل می‌کنند.

در ویرایش و پردازش عکس، هیچ عنصری نباید حذف، اضافه، جابجا و یا تکثیر شود و فقط تغییر سایز، برش عکس، تصحیح سطحهای نوری عکس (روشنی‌ها و تاریکی‌ها) و ترمیم رنگ اصلی مجاز می‌باشد


نمونه تصاویر

 سبک


سبک


سبک
سبک


سبک


سبک


 اختصاصی بهترین ها
گردآوری و تالیف: هیراد رحمانی

اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: