به روز شده در: ۱۱:۱۸
جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶ Friday 23 February 2018

BEHTARYNHA.IR

کد خبر : ۳۰۶۰۵
تعداد بازدید: ۱۴۱۸۷
پ
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۲ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 June 11
عکاسی در این ژانر به نیت شناساندن فرهنگ ، آداب،سنن و نوع زندگی مردم اقلیم های مختلف صورت می پذیرد. تسلط به علوم جامعه شناسی،رفتار شناسی،روابط عمومی و رعایت نکات سفراز مواردی است که عکاسان این ژانر باید دقت لازم را به آن داشته باشند.
بهترین ها:عکاسی در این ژانر به نیت شناساندن فرهنگ ، آداب،سنن و نوع زندگی مردم اقلیم های مختلف صورت می پذیرد.

تسلط به علوم جامعه شناسی،رفتار شناسی،روابط عمومی و رعایت نکات سفراز مواردی است که عکاسان این ژانر باید دقت لازم را به آن داشته باشند.

به عنوان مثال ايلات و عشاير به واسطه ي نوع زندگي که عمدتاً شيوه عشايري و کوچ نشيني را اختيار نموده اند در گذشته از يک کل که در درون خود داراي نظام اجتماعي خاص و مقتدر و پويا بود ، تشکيل مي شد و از ديدگاه اقتصادي مي توانست با توليد انواعي ازدام و عرضه ي فرآورده هاي آن به بازار نقش اساسي را بعد از کشاورزي و يا همطراز آن براي جامعه ايفا کند . از منصه ي سياسي نيز اين قشر تا چند دهه گذشته ( و حتي در حال حاضر هم به ميزان کمتري ) يکي از ارگانهاي مهم و تاثير گذار بر فضاي سياسي و حکومتي جامعه بوده است.

در بعد اجتماعي و فرهنگي نيز ارزش و اهميت موضوع بسيار در خور توجه و تعمق است . کمترين تغييرات و تحولات اجتماعي ، فرهنگي و اقتصادي را نسبت به ساير جامعه را مي بايست در ميان ايلات و عشاير جستجو کرد.

پس پر واضح است که ثبت تصاویر رفتارهای مردم این قشر از جامعه، چه نقش مهمی می تواند در سیر این فرایند داشته باشد.

 
نمونه تصاویر:
 
  
 
  اختصاصی بهترین ها
گردآوری و تالیف: هیراد رحمانی
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: