به روز شده در: ۱۱:۱۸
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ Thursday 21 June 2018

BEHTARYNHA.IR

کد خبر : ۳۰۶۰۸
تعداد بازدید: ۴۱۸۰۲
پ
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۰ - ۱۸ تير ۱۳۹۶ - 2017 July 09
پیکتوریالیسم، یک جنبش عکاسی در میانه های قرن نوزدهم در اروپا و ایالات متحده بود که نقش به سزایی در به رسمیت شناختن عکاسی به عنوان یک شاخه از هنر داشت. زیرا در آن زمان نظرات و تعصب هایی وجود داشت که عکاسی را به دلیل دخالت تاثیرگذار دوربین در ثبت تصویر، زیرمجموعه هنر نمی دانستند.این جنبش توانست بحث ماهیت زیباشناختی عکاسی را توسعه داده و به تأمل در باب ارتباط آن با دنیای مدرن کمک کند.
بهترین ها: پیکتوریالیسم، یک جنبش عکاسی در میانه های قرن نوزدهم در اروپا و ایالات متحده بود که نقش به سزایی در به رسمیت شناختن عکاسی به عنوان یک شاخه از هنر داشت. زیرا در آن زمان نظرات و تعصب هایی وجود داشت که عکاسی را به دلیل دخالت تاثیرگذار دوربین در ثبت تصویر، زیرمجموعه هنر نمی دانستند.این جنبش توانست بحث ماهیت زیباشناختی عکاسی را توسعه داده و به تأمل در باب ارتباط آن با دنیای مدرن کمک کند.


تولد جنبش پیکتوریالیسم به دنبال انتشار مقاله ای از پیتر هنری امرسون در سال ۱۸۶۶ با عنوان «عکاسی، هنری پیکتوریال» اتفاق افتاد. امرسون، در این مقاله با مورد بحث قرار دادن شباهت عکاسی با نقاشی، از مشروعیت هنری عکاسی دفاع نمود.
دستکاری در عکس ها و نزدیک کردن آنها به نقاشی در جهت بیان ویژگی خلاقانه، نقش مهمی را در عکاسی پیکتوریال ایفا می نماید.

علاقه مندان به این ژانر معتقدند دستکاری کردن عکس ها از جذابیت زیادی برخوردار است؛ این تغییرات می تواند استفاده از انواع فیلتر ها و یا ادیت به وسیله نرم افزارهایی مثل فتوشاپ و حتی تکنیک هایی مانند HDR باشد. ضمناً عکاسی از انعکاس در آب و شیشه ها نیز در این دسته قرار می گیرند.

اما در گذشته لنز را چرب می کردند، روی لنز جوراب می کشیدند و یا عکس در حال چاپ را دستکاری می کردند و این گونه بود که پیکتوریالیسم متولد شد


نمونه تصاویر

 پیکتوریالیسم در عکاسی را بیشتر بشناسید + عکس


پیکتوریالیسم در عکاسی را بیشتر بشناسید + عکسپیکتوریالیسم در عکاسی را بیشتر بشناسید + عکسپیکتوریالیسم در عکاسی را بیشتر بشناسید + عکسپیکتوریالیسم در عکاسی را بیشتر بشناسید + عکسپیکتوریالیسم در عکاسی را بیشتر بشناسید + عکسپیکتوریالیسم در عکاسی را بیشتر بشناسید + عکسپیکتوریالیسم در عکاسی را بیشتر بشناسید + عکس
 
 
اختصاصی بهترین ها
گردآوری و تالیف: هیراد رحمانی
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: