کد خبر: ۹۳۱۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۵
3 Stars
بهترین ها:«تولد در سرزمین سوخته» به کارگردانی وحید فرجی و تهیه‌کنندگی سید سلیم غفوری در هشت قسمت ۲۵ دقیقه‌ای تولید شده است.

این مستند به گسترش انواع سرطان‌ها به‌ویژه سرطان خون و تولد کودکان ناقص الخلقه می پردازد که تنها گوشه‌ای از اثرات زیان‌بار تسحیلات حاوی اورانیوم روی انسان است. آمریکا در سال ۲۰۰۳ از این سلاح در جنگ با عراق استفاده کرد.

عوامل «تولد در سرزمین سوخته» برای ساخت آن به ۸ کشور دنیا از جمله عراق، لبنان، فرانسه، بلژیک، هلند، آلمان و ژاپن سفر کرده اند تا با حدود ۵۰ نفر از متخصصان مختلف گفتگو و موضوع استفاده از این نوع سلاح‌ها را از زوایای پزشکی، حقوق بین‌الملل، سیاسی و امنیتی، اجتماعی و انسانی بررسی کنند.

تمرکز این فیلم روی جنایات آمریکایی‌ها در کشور عراق و شهر فلوجه و بصره است. همچنین اثرات استفاده از این سلاح در جنگ ۳۳ روزه اسرائیل و لبنان در این مستند بررسی می‌شود.

«تولد در سرزمین سوخته» اولین تلاش ایرانی برای روایت فجایعی است که در طول سال‌های اخیر با حمله آمریکا و رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف جهان اتفاق افتاده است.

این مستند جمعه ها ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه مستند روی آنتن می رود و شنبه ها ساعت ۱۲:۳۰ بازپخش می شود. اولین قسمت این اثر جمعه ۲۲ مرداد در جدول پخش شبکه مستند قرار دارد.


منبع: مهر


behtarynha
behtarynha
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
behtarynha
behtarynha
آخرین اخبار
behtarynha
behtarynha
پربازدید ها
behtarynha
behtarynha