مجله اینترنتی بهترین ها | behtarynha

با طب سنتی،
با طب سنتی، "کبد چرب" را درمان کنید
عرق گیاهی شاه‌تره، خارشتر و کاسنی از جمله داروهای گیاهی موثر در کنترل و درمان کبد چرب به شمار می‌آیند. این نوشیدنی‌های گیاهی از آنجا که طبعی سرد و تر دارند موجب کاهش میزان کلسترول خون می‌شوند
زنیان، داروی گمنام و معجزه گر در طب سنتی
زنیان، داروی گمنام و معجزه گر در طب سنتی
زنیان یا نانخواه مزاج این گیاه گرم و خشک در درجه سوم از ۴ درجه لذا نسبتا قوی بوده، یعنی باید در مصرف آن احتیاط کرده و برای استفاده ی طولانی مدت، حتما با نظر پزشک باشد. در ادامه سایر فواید این دانه می پردازیم
خواص بادام؛
با خواص شگفت انگیز بادام آشنا شوید
بادام میوه ای است درختی که خشک آن به صورت آجیل مصرف می شود. بادام در دو نوع شیرین و تلخ است که از درخت های مجزا به عمل می آیند. و هر کدام فواید وخواص منحصر به خود را دارند. بادام شیرین بیشتر مصرف خوراکی دارد و بادام تلخ بیشتر مصرف درمانی به صورت روغن و استعمال خارجی دارد.
آویشن معجزه خودروی طبیعت
آویشن معجزه خودروی طبیعت
آویشن با نام علمی یکی از گیاهان دو لپه است اسم این گیاه از لغت یونانی گرفته شده که به معنای جرئت و قدرت و است و می تواند نمادی برای اثر دارویی و شفابخشی این گیاه باشد.
شیوه درست استفاده از دمنوش های گیاهی
بهترینهای شنیدنی
شیوه درست استفاده از دمنوش های گیاهی
چند وقتی است که انواع دمنوش های مختلف چه به صورت گیاه های فردی با به صورت ترکیب گروهی از گیاهان با عناونی مختلف از طرف شرکت های مواد غذایی وارد بازار شده اند. باید این نکته مهم را در نظر داشت که دمنوش های گیاهی همانند سایر دارو های گیاهی شرایط استفاده خود را دارند. و ممکن برای بخشی از افراد جامعه نه تنها مفید نباشند بلکه ایجاد مشکلات و عوارض بعدی بنمایند.
دشمن عرقیات گیاهی را بشناسید
نکاتی در مورد نگهداری عرقیات
دشمن عرقیات گیاهی را بشناسید
از قدیم در ایران استفاده از عرقیات گیاهی بخشی از روند درمانی و پیشگیری طب سنتی بوده است. و توصیه های بسیاری در مورد استفاده مداوم عرقیات مختلف برای درمان یا جلوگیری از بیمار شدن در تمام مطالب مرتبط با طب سنتی دیده می شود. اما هیچ کجا به شرایط مطلوب نگهداری عرقیات و بهترین زمان مصرف آنها اشاره ای نشده است. در ادامه این مهمترین نکاتی در مورد نگهداری عرقیات باید بدانید آورده می شود.
درمان سرما خوردگی با گیاهان دارویی
درمان سرما خوردگی با گیاهان دارویی
هنگام سرماخوردگی و ابتلا به برونشیت، سرفه و ناراحتی‌های ناشی از آن، بخور نبایستی فراموش شود. چون مناطقی که ما زندگی می کنیم معمولا خشک است و رطوبت کافی ندارد، بنابراین بخور بسیار اهمیت دارد
سلامتی جسم و روان با تنفس صحیح
سلامتی جسم و روان با تنفس صحیح
یک نفس عمیق بکشید، شکم خود را بزرگ کنید. مکث کرده سپس به آرامی تا پنج بشمارید و نفس خود را بیرون دهید. این کار را چهار بار تکرار کنید. آفرین! شما توانستید سیستم عصبی خودتان را کنترل کنید! به همین راحتی.
طب سنتی و خواص روغن مورچه
طب سنتی و خواص روغن مورچه
روغن مورچه چیست؟ روغن مورچه (ant oil) از له شدن چندین هزار مورچه و یا از تخم مورچه ایجاد می‌شود. با روغن مورچه و خواص روغن موچه آشنا شوید.
گیاه اسفند از دیدگاه طب سنتی
گیاه اسفند از دیدگاه طب سنتی
اسفند یا اسپند با نام علمی peganum متعلق به خانواده اسفند است. در ایران اسفند مورد استفاده فراوانی دارد. آن را برای دود کردن، رفع چشم زخم و نظرخوردگی استفاده می کنند ولی بیشتر جنبه ضد عفونی کننده دارد.
نعناع معجزه‌ای برای زمستان
نعناع معجزه‌ای برای زمستان
پاییز و زمستان، فصل سرماخوردگی و شیوع بیماری های میکروبی و ویروسی است. متأسفانه اغلب میکروب ها و ویروس های مربوط به سرماخوردگی ، از طریق هوا و تنفس قابل سرایت بوده، به همین دلیل در اجتماعات از جمله آمادگی، کودکستان، دبستان، منازل و محل کار شیوع این بیماری بیشتر است.
ملین های طبیعی
ملین های طبیعی
کلم یکی از سبزیجات فوق العاده مفید است و از بهترین ملین های طبیعی به حساب می آید. برای سالم نگه داشتن دستگاه گوارش می توانید یکی از این غذاها که ملین های طبیعی هستند را استفاده کنید.
میوه و خوراکی های مناسب پاییز
میوه و خوراکی های مناسب پاییز
استفاده از میوه به، سیب، لیموشیرین و گلابی به دلیل طبع معتدل و خواص آنتی بیوتیکی در فصل پاییز بسیار مفید است همچنین مغز پسته و بادام به خاطر پروتئین سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
درمان خانگی برای تسکین دندان درد
درمان خانگی برای تسکین دندان درد
یکی از مهم‌ترین عوامل دندان درد پوسیدگی دندان است. باکتری‌های دهان از قند و نشاسته بجای مانده روی دندان‌ها تغذیه می‌کنند و از خود اسیدهایی را تولید می‌کنند که به تدریج مینای دندان را از بین می‌برند.
دنیای فواید و مضرات گشنیز و تخم گشنیز
دنیای فواید و مضرات گشنیز و تخم گشنیز
از دنیا خواص گشنیز چه می دانید؟ با کدام یک از نسخه های دارویی طب سنتی تخم گشنیز تا کنون درمان شده اید؟ عرق گشنیز را تا چه حد می شناسید؟ گیاهی با خواص درمان سریع درهای معده و دندان تا زیبایی پوست و مو .
درمان خانگی برای افت فشار خون
درمان خانگی برای افت فشار خون
در حالی که اغلب از فشار خون بالا به عنوان یک وضعیت خطرناک پزشکی یاد می شود، اما افت فشار خون یا همان فشار خون پایین نیز می تواند منجر به عواقب شدید و حتی تهدید کننده زندگی گردد
دمنوش های پاییزی
دمنوش های پاییزی
با مصرف دمنوش‌های گیاهی در فصل سرد و خشک پاییز از ابتلا به انواع بیماری‌ها جلوگیری کنید.
قبل از حجامت حتما بخوانید
قبل از حجامت حتما بخوانید
حجامت نوعی طب سنتی است که در این روش لیوان هایی را روی پوست قرار داده و با این لیوان ها عمل مکش را روی پوست انجام میدهند . جنس این لیوان ها متفاوت است: شیشه ای ، پلاستیکی ، بامبو و غیره . حجامت کنندگان اعتقاد دارند مکش لیوان ها باعث حرکت خون میشود و همین امر برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است.
برص با این گیاه درمان می شود
برص با این گیاه درمان می شود
یک محقق طب سنتی گفت: بیماری برص (لکه های سفید پوستی) ظاهراً درمان ندارد, اما یکی از خواص غازیاغی, درمان برص است و به شیوه‌های مختلفی می‌توان برای درمان این بیماری از غازیاغی استفاده کرد.
با این آزمون، طبع خود را بشناسید
با این آزمون، طبع خود را بشناسید
حال‌تان بد است. حس می‌کنید به قول معروف یک کوه غذا خورده‌اید. گرم‌تان شده و با وجودی که کولر منزل فامیلی که ناهار آنجا دعوت شده‌اید، درست کار می‌کند اما انگار از درون گر گرفته‌اید و می‌خواهید یک قالب یخ را مستقیم بخورید تا شاید مشکل کمی برطرف شود
۱۲۳۴
behtarynha