مجله اینترنتی بهترین ها | behtarynha

تاریخچه و سمبل های روز ولنتاین + تصاویر
تاریخچه و سمبل های روز ولنتاین + تصاویر
تنها مدت کمی به اواخر بهمن ماه و اواسط ماه فوریه باقی مانده که روز عشق فرنگی (ولنتاین) و روز عشق ایران باستان (سپندارمذگان) یا همان ولنتاین ایرانی به فاصله ی چند روز از هم قرار دارند یعنی 26 بهمن ماه (ولنتاین) و 5 اسفند ماه (سپندارمذگان) !
"میتی کومان" شخصیتی واقعی بوده است + عکس
سفرهای میتی کومون شاید به راستی و به خصوص برای پسربچه های ایرانی یادآور خاطرات فراوانی باشد. دوبله زیبا، ژانر احساسی رزمی و شخصیتهای جالب داستان به خصوص زمبه و سگارو، همگی در ماندگاری این کارتون جذاب تاثیرگذار بودند ...
داستان های عجیب برده داری در مصر باستان
داستان های عجیب برده داری در مصر باستان
اگر نظری به تاریخ اقتصادی و فرهنگی جهان باستان بیفکنیم ، متوجه می شویم که برده داری در تاریخ بشر پیشینه ای بسیار کهن دارد. مصریان نیز از این قافله عقب نمانده و در سایه مهاجرت ها، مسافرت ها، جنگ ها و به ویژه تجارت های دریایی به این گردونه جذب شده و سابقه برده برداری آنان به اواخر هزاره پنجم پیش از میلاد مسیح و اوائل هزاره چهارم پیش از میلاد مسیح می رسد.
کنیزانی که در تاریخ به قدرت رسیدند + تصاویر
کنیزانی که در تاریخ به قدرت رسیدند + تصاویر
زنانی که زیبایی و دانایی را یکجا داشته اند و کیاست را با ظرافت آمیخته و ره صدساله را یک شبه پیموده اند؛ زنانی که گاه آباد کرده و گاهی لطمات جبران ناپذیری بر پیکره سرزمین های تحت سیطره خود وارد آورده اند.
تاریخچه آرایش و اصلاح موی مردان
تاریخچه آرایش و اصلاح موی مردان
سابقه آرایش و اصلاح موی، شاید به اندازه همان تاریخ تمدن بشر قدمت داشته باشد. اهمیت روش آرایش مو، نزد زنان و مردان، طی قرن ها بسیار موضوع جالبی است.
نمادهای باروری در دوره باستان + عکس
نمادهای باروری در دوره باستان + عکس
در باورهای فرهنگ‌های باستانی، زن، زمین، ماه، مار و گاو نماد باروری محسوب می‌شدند و نمادهای هریك از این عناصر را در آثار به جا مانده از این دوران می‌توان یافت.
ژیان در جنگ جهانی دوم! + عکس
ژیان در جنگ جهانی دوم! + عکس
خودروی ژیان در فرانسه با نام “دوژوو” (”Deux Chevaux”) معروف است، دو ژوو در زبان فرانسوی به معنای “دو اسب” است که بیانگر قدرت دو اسبی این خودرو در مقیاس فرانسوی است.محبوبیت فراوان این خودرو بیشتر به خاطر قیمت ارزان و مصرف بسیار کم بنزین آن بود.
تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی
تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسی
با ابزار جاسوس‌های بین‌المللی از سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای مختلف همچون شوروی سابق و آلمان که در موزه‌ای در شهر اوبرهاوزن به نمایش درآمد آشنا شوید.
عوامل سقوط حکومت مسلمانان در آندلس
عوامل سقوط حکومت مسلمانان در آندلس
اندلس نامی است که‌ مسلمانان‌ به‌ بخشی‌ از شبه‌ جزیره ایبری‌، در کنار مدیترانه‌، واقع‌ در جنوب‌ اسپانیا و جنوب‌ شرقی‌ پرتغال‌ و گاه‌ به‌ تمام‌ آن‌ داده‌اند. اندلس‌ از نام‌ واندالها، قبیله‌ای‌ از مردم‌ ژرمن‌، گرفته‌ شده‌ است‌ که‌ در اوایل‌ سده ۵م‌، پس‌ از تجزیه امپراتوری‌ روم‌ غربی‌، چندی‌ در جنوب ‌اسپانیا سکنی ‌گزیدند.
امپراطوری که بیست میلیون کشته داد + عکس
جرقه جنگ جهانی اول
امپراطوری که بیست میلیون کشته داد + عکس
ترور " آرشیدوک فرانتس فردیناند، ولیعهد امپراطوری اتریش مجارستان " و دستگیری قاتل او سارایوو، در ژوئن ۱۹۱۴ به دست " گاوریلو پرنسیپ" از جوانان ملی گرای صرب انجام گرفت و جرقه شروع جنگ جهانی اول شد.پس از این ترور "گاوریلو" را دستگیر کردند و سوفی و آرشیدوک فردیناند را به بیمارستان منتقل کردند.
فتوشاپ عکس هیتلر، ۷۱ سال پیش! + عکس
۷۱ سال پیش سازمان جاسوسی آمریکا برای شناسایی هیتلر توسط سربازانش اقدام بامزه ای انجام داد.
سرانجامِ یک گنج‌یاب مشهور
سرانجامِ یک گنج‌یاب مشهور
"آستین هنری لایارد" یک جهانگرد ماجراجوی بریتانیایی بود که حوالی ۱۸۳۰ با پول فراوان و دو ششلول کمری وارد خاورمیانه شد. او قبل از اینکه به شهر موصل در شمال عراق فعلی برسد معبد پترا در اردن امروزی و بعلبک در لبنان را دیده بود و مدتی را هم در شهرهای دمشق و حلب سپری کرده بود
خانه کودکی مسیح! + عکس
خانه کودکی مسیح! + عکس
باستان شناسان در ناصره خانه ای را یافته اند که گمان می کنند خانه کودکی عیسی مسیح باشد.قدمت خانه به قرن یکم میلادی باز می گردد و احتمال می رود که حضرت مریم و مسیح در آن زندگی کرده باشند. این خانه که با دیوارهایی از نیمی سنگ و نیمی ساروج درست شده است، در درون یک تپه سنگی جای دارد.
رنگ پرده خانه کعبه در طول تاریخ
رنگ پرده خانه کعبه در گذار زمان بارها تغییر پیدا کرده است و برای پوشش این خانه متبرک از رنگهای سفید و قرمز و سیاه استفاده می کردند.
ترسناک‌ترین مردمان تاریخ
ترسناک‌ترین مردمان تاریخ
ارتش مغول‌ها در اوایل سده سیزدهم قدرت برتر آسیا بودند و مردم قاره کهن، از شنیدن نام آنها بر خود می‌لرزیدند...
اولین عکس از حرم امام حسین(ع)
حرم امام حسین (ع)، 200 سال پیش
راز سر به مهر + عکس
نشنال جئوگرافی این غارها را «موستانگ» (اسب وحشی) نامیده است؛ بقایای یک پادشاهی که در گذشته در شمال مرکزی نپال وجود داشته است.این منطقه در مکانی در معرض بادهای تند و وحشی قرار دارد که با کوه های هیمالیا پوشانده شده و به واسطه ی رودخانه ی کالی گانداکی کاملا جدا شده است.
عطرسازی در دوران باستان
تصور می‌شود قدیمی‌ترین شیمی‌دان جهان ثبت شده در تاریخ زنی به نام «تاپوتی» باشد، سازنده عطری که در لوحی به خط میخی در بین النهرین مربوط به هزاره دوم قبل از میلاد نامش آورده شده است.
بدشانس‌ترین سرباز تاریخ + عکس
"کیونگ جونگ یانگ" جوان 18 ساله کره ای بود که در سال 1938 توسط ارتش ژاپن از کشور اشغال شده کره به خدمت اجباری فراخوانده شد.
۱۲۳۴
behtarynha