به روز شده در: ۱۱:۱۸
يکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ Sunday 21 January 2018

BEHTARYNHA.IR

اين بيماري‌های مادر براي جنين خطرناك است

اگر مادر حامله در دوران سه ماهه ی اول بارداری به بیماری سرخجه مبتلا گردید این بیماری موجب ناهنجاری های جنین ( کوری ، کری ، ضایعات قلب و اختلالات مغز ) می گردد.

کدام زایمان مناسب شماست: سزارین یا طبیعی ؟ + تصاویر

سزارین یک جراحی بزرگ است که با شکافتن پوست روی شکم ، عضلات زیر آن و جدار رحم همراه است بطور متوسط، ۱۰ درصد زایمان‌ها در جهان به روش سزارین انجام می‌شود، طبق آمار رسمی در ایران حدود ۲۵ تا ۳۵ درصد زايمان‌ها به صورت عمل جراحي يعني سزارين صورت مي‌گيرند، در حالی که طبق آمار غیر رسمی در ایران سزارین ۵ برابر سایر نقاط جهان است.

معجزه صدای مادر بر نوزاد

صدای مادر چه نوع تأثیری روی نوزاد می گذارد که باعث آرام شدن وی می شود؟ در اینجا می خواهیم دلیل پزشکی و علمی آن را بیابیم که ذهن و حافظه خردسالان چه تغییراتی با شنیدن صدای مادر میکند

عوارض قرص‌های لاغری در زمان بارداری

نباید غافل شد که استفاده از هر دارویی به خصوص داروهای شیمیایی عوارض خاصی ایجاد می‌کنند که اطلاع از آنها پیش از استفاده از آن دارو ضروری است.

جنسیت فرزندتان را تشخیص دهید

اغلب زنان مسن معتقدند که تنها با انداختن نگاهی به چهره زنان باردار، می توانند جنسیت جنین را تشخیص دهند. اگر چه نظرات آن ها از نظر علمی ثابت نشده است و تنها راهی که به طور 100% می تواند جنسیت نوزاد را تشخیص دهد، سونوگرافی است، با این وجود، در ادامه 10 مورد از باورهای عامیانه ای را که خبر از وجود جنین دختر در شکم مادر می دهد، می آوریم.

کودکان پیش از تولد هنرمند هستند

تاثیرات شنيدن موسيقي ملايم و خوشايند بر مادران باعث نشاط و آرامش جنين خواهد شد

ارتباط عاطفی با نوزاد چگونه است؟

ممکن است کمی زمان ببرد تا یک ارتباط عمیق و دلبستگی دوطرفه بین شما و نورادتان برقرار گردد. دریابید که چگونه به آن احساسات اولیه عشق و صمیمیت با فرزندتان برای یک عمر پر و بال دهید.

قبل از بارداری این مکمل ها را مصرف کنید

3 ماه قبل از اقدام به بارداری و قبل از مصرف هرگونه مکملی به پزشک مراجعه کنند تا برایشان آزمایش درخواست شود تا اگر کمبودی در بدنشان دارند حتما قبل از باردار شدن آن کمبود را جبران کنند.

میخواهید بچه دار شوید؟

آیا تمایل زن و شوهر به بچه دار شدن برای این امر کافی است؟ آیا تحت تاثیر عوامل بیرونی (فشار خانواده ها و دوستان) باید اقدام به بچه دار شدن نمود؟ آیا وضع مالی خوب، برای بچه دار شدن کفایت می کند؟ پاسخ به این سوالات و سوالات دیگر، آمادگی شما را برای بچه دار شدن می سنجد. از این رو، با ما همراه باشید تا آمادگی خود را برای بچه دار شدن بسنجید.

باورهای اشتباه دوران بارداری

زنان مسن و عوام مردم درباره بارداری نظراتی داشتند که این عقاید خود را سینه به سینه به نسل های بعد کرده اند. این عقاید از نظر علمی ثابت نشده است و تنها حدسیاتی در این باره است. اینفوگراف زیر به 13 مورد از باورهای اشتباهی که درباره بارداری وجود دارد، اشاره می کند.
صفحه  از ۵