تربیت کودک از تولد تا سه سالگی به روایت دکتر هلاکویی (41)
بهترینهای شنیدنی:
تا اینجای صحبت‌های دکتر هلاکویی در ارتباط با پرورش فرزند به مسائل مهم این موضوع از ابتدای تولد تا سه سالگی پرداخته شده است. در این قسمت به دوستیابی فرزندتان در این سن و وظایف شما در کمک به او برای پیدا کردن دوست و رفتار مناسب پرداخته شده است. با بهترینها همراه باشید.
تهدید چه بلایی سر فرزندتان می‌آورد؟+فایل صوتی
بهترینهای شنیدنی
بسیاری از والدین از خود می‌پرسند که تا چه حد داد و فریاد کشیدن سرکودکان به آن‌ها آسیب می‌رساند. در جواب باید گفت که این صدمه بستگی به کودک، خانواده و کلماتی دارد که زده‌ می‌شود. اما بطور کلی می‌توان گفت که اگر کلماتی که با فریاد ادا می‌شود به احساسات کودک آسیب برساند، او را بترساند و یا به گونه‌ای مضطرب کند که قادر به بازی یا یادگیری نباشد می‌تواند بسیار زیان‌بار و حتی خطرناک باشد. بنابراین والدین باید به این مهم توجه کنند که چقدر این کار را می‌کنند، در هنگام دادزدن چه کلماتی به زبان می‌آورند و شرایط مرتبط دیگر در زندگی چگونه است.
بهترینهای فرزند پروری
براساس تحقیقاتی که در مرکز تشخيص و آمارگيري بيماري‌هاي رواني آمريکا صورت گرفته است، بیشترین ويژگي‌هایی که در کودکان مبتلا به بيش‌فعالي ديده مي‌شود، استخراج شده است.
تربیت کودک از تولد تا سه سالگی به روایت دکتر هلاکویی (46)
بهترینهای شنیدنی:
در برنامۀ گذشته در رابطه با ویژگی‌های ترتیب فرزندان صحبت شد و دکتر هلاکویی ویژگی‌های مهم فرزند اول، وسط و آخر را ذکر کردند. در این برنامه دکتر فرهنگ هلاکویی در رابطه با هوش کودک و ویژگی‌های کودک باهوش مطالبی را ارائه می‌کنند.
تربیت کودک از تولد تا سه سالگی به روایت دکتر هلاکویی (45)
بهترینهای شنیدنی
دکتر هلاکویی در قسمت گذشته ویژگی کودکانی که تک فرزند هستند را مطرح کردند. در این قسمت ویژگی‌های فرزندان اول خانواده را با هم مرور می‌کنیم.
تربیت کودک از تولد تا سه سالگی به روایت دکتر هلاکویی(44)
بهترینهای شنیدنی
در دو قسمین پیشین دکتر هلاکویی در رابطه با مهمترین شرایط و نکاتی که برای داشتن فرزند دوم باید داشته باشید و رعایت کنید، صحبت کردند. در این قسمت به یکی از سوال‌های مهمی که همیشه در رابطه با داشتن فرزند مطرح است پاسخ داده شده است. با بهترینها همراه باشید.
بهترین شیوه فرزند پروری کدام است؟
برای مشخص کردن سبک فرزندپروری ای که والدین برای تربیت فرزندان خود به کار می گیرند، باید سه ویژگی را در نظر گرفت. 1. پذیرش و روابط نزدیک، 2. میزان اعمال کنترل و 3. استقلال دادن. این سه ویژگی مشخص می کند که والدین چه نوع سبکی را در مقابل فرزندان خود اتخاذ کرده اند. به عبارت دیگر با کم یا زیاد شدن روابط والدین با فرزندان، کنترل والدین بر فرزندان و میزان استقلالی که والدین به فرزندان می دهند، سبک فرزندپروری والدین مشخص می شود.
تربیت کودک از تولد تا سه‌سالگی به روایت دکتر هلاکویی(43)
بهترینهای شنیدنی
در قسمت گذشته در رابطه با به دنیا آوردن فرزند دوم و رفتار مناسب با فرزند اول نکات مهمی مطرح شد که در این قسمت نیز دکتر هلاکویی به ادامۀ این نکات می‌پردازد.
اگر برای دانشمند شدن کودکتان عجله دارید، بخوانید
حواسمان باشد کودکانمان را سریع به دنیای بزرگترها پرت نکنیم. این جمله را هرگز فراموش نکنید و برای جلوگیری از این اتفاق 8 نکتۀ مهم که در این متن از زبان دکتر فرهنگ هلاکویی آورده شده را حتما بخوانید.
تربیت کودک از تولد تا سه سالگی به روایت دکتر هلاکویی(42)
بهترینهای شنیدنی
در برنامه‌های گذشته دربارۀ دورۀ نونهالی یعنی از تولد تا سه سالگی نکته‌های مهمی گفته شد. در این برنامه مهمترین نکته‌ها برای داشتن فرزند دوم در این بازۀ زمانی است. دکتر هلاکویی در این برنامه به پرسش‌های شما دربارۀ تصمیم برای فرزند دوم راهنمایی می‌کند.
صفحه  از ۳۱