8 خطر مهم که پوست کودک را تهدید می‌کند
شاید فکر کنید همۀ محصولات مراقبت از پوست کودک برای آنها مفید است. اما باید بگویم اشتباه می‌کنید بسیاری از محصولات بهداشتی مخصوص کودک از جمله لوسیون‌ها، شامپوها و ... عامل بروز حساسیت هستند.
اگر کودکتان در خواب حرف می‌زند، بخوانید
آیا کودک شما در خواب حرف می‌زند؟ فکر می‌کنید این موضوع نگران کننده‌ای است؟ برای اینکه بیشتر در مورد حرف زدن کودکان در خواب بدانید این مطلب را بخوانید.
چگونه نوزاد خود را حمام کنید؟
حمام کردن نوزاد یکی از مفرح‌ترین و آرام‌بخش‌ترین کارها برای شما و فرزندتان است. پس اصلا از این کار نترسید و با راهنمایی های این مطلب از حمام بردن فرزندتان حسابی لذت ببرید.
نشانه‌های تنبلی چشم در کودکان+راه درمان
تنبلی چشم یکی از مشکلاتی است که برای کودکان ایجاد می‌شود و خوشبختانه علم پزشکی توانسته در بسیاری از موارد این مشکل را کاملا رفع کند. اما زود تشخیص دادن و درمان به موقع یکی از مهمترین عوامل در درمان کامل آن است. با مطالعۀ مطلب زیر نشانه‌‌های تنبلی چشم را بشناسید.
تشخیص هپاتیت در کودک و درمان آن
هپاتیت التهاب کبد است , می‌تواند هم کودکان و هم بزرگسالان را مبتلا کند. ویروس‌ های نوع A، B و C هپاتیت شایع‌ترین علل ابتلا به هپاتیت هستند ولی ویروس‌های نوع D و E نیز وجود دارند. گاهی هم باکتری، انگل، اختلالی ارثی یا داروهای خاص علت ایجاد بیماری هستند.
همه چیز درباره یبوست کودک و درمان آن
یبوست یکی از مشکلات شایع است که بسیاری از کودکان با آن درگیر می‌شوند. این مشکل دلایل متفاوت و راه‌های درمان مختلفی دارد. در ادامه مهمترین دلایل یبوست و بهترین درمان خوراکی آن را خواهید دید.
میزان شیرخشک نوزاد از تولد تا 2 سالگی+اینفوگراف
اگر فرزند شما از شیر مادر تغذیه نمی‎کند برای حفظ سلامت او باید بدانید که در هر سنی و در هر وعدۀ غذایی به چه میزان شیرخشک نیاز دارد. در این اینفوگراف میزان شیرخشک مورد نیاز فرزندتان در 2 سال اول زندگی را خواهید دید.
تاثیر ماساژ بر رشد روانی فرزندتان + فایل صوتی
بهترینهای شنیدنی
ماساژ یکی از لذت بخش ترین کارها برای کودکان و حتی بزرگسالان است. این کار بر روی سیستم روانی فرزند شما تاثیراتی دارد که خانم دکتر مریم حلی ساز متخصص کودک این تاثیرات را برای شما بیان خواهند کرد. با بهترینها همراه باشید.
زردی نوزاد و هر آنچه که باید بدانید
زردی یکی از مشکلات شایع این روزهای نوزادان است و درمان آن ساده است به خصوص اگر همان روزهای اولیه متوجه این موضوع بشوید. در این مطلب هر آنچه که از زردی و درمان آن باید بدانید را خواهید خواند. با بهترینها همراه باشید.
دل دردهایی که باید جدی بگیرید
چند علامت هشداردهنده هستند که شناخت آنها به خانواده‌ها در تشخیص نوع دل درد کمک بسیاری می‌کند. شناخت این علامت‌ها باعث می‌شود دل دردهای خطرناک را تشخیص داده و به سرعت کودک خود را به دکتر برسانید.
صفحه  از ۱۷