رمان
معرفی کتاب
راوی داستان کودکی پنج ساله است که به همراه مادرش در یک سلول کوچک زندانی شده است که او آن را اتاق می‌خواند، مادرش توسط مردی به اسم نیک دزیده شده و مورد سواستفاده قرار گرفته است. کودک در همین سلول متولد شده و هیچ وقت جهان خارج از اتاق را با چشم خود ندیده و بجز برنامه‌های تلویزیونی آشنایی با دنیای بیرون ندارد، در حالیکه زندگی در اتاق برای مادر کودک سراسر شکنجه و عذاب است موضوع برای این کودک متفاوت است، زندگی در اتاق برای جک_شخصیت کودک داستان_ کاملا ساده، بدون دغدغه و در عین حال با خوشبختی نسبی همراه است. این خوشبختی برای کودک ادامه پیدا می‌کند تا جایی که کودک و مادر موفق به فرار از اتاق می‌شوند، زندگی در جهان بیرون از اتاق برای کودک و مادر او کاملا متفاوت است.
آرش به روایت بهرام بیضایی
بهترینهای خواندنی:
توی قفسه ی کتاب ها دنبال کتابی بودم که به دوستانم پیشنهاد بدهم. چند کتاب شعر آن جا بود و چند نمایشنامه و یکی دوتا داستان.
کاریکاتورهایی برای کسانی که از کتاب خواندن فراری اند
به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی؛
یکی از موارد مهم در رشد فرهنگی و اقتصادی هر کشوری، میزان مطالعه آحاد آن ملت است. ما ایرانیان گرچه دارای تاریخ و فرهنگی کهن می باشیم، متاسفانه امروزه حجم بسیار کمی از زمان خود را به کتاب خواندن اختصاص می دهیم؛ با هم به تماشای این مجموعه کاریکاتور با موضوع کتاب می نشینیم، شاید ما را به خودمان آورد.
معرفی کتاب: نیمه ی یک خورشید طلایی
عنوان کتاب برآمده از پرچم کشوری کوچکی است در آفریقا به نام بیافرا که برای مدت کوتاهی ، مدت بسیار کوتاهی استقلال داشت. در این رمان همه جور آدمی هست سنت گرا، مدرن، ثروتمند و فقیر... و همه ی این آدم ها کنار هم زندگی می کنند و به جنگی وحشیانه ای که در پیش هست واکنش های متفاوت نشان می دهند. کسانی که می ماند و می جنگند ... کسانی که می روند تا در امان بمانند... نوجوان هایی که مبارز می شوند...
هری پاتر و حقایقی عجیب که نمی‌دانید
از زمانی که اولین فیلم هری پاتر ساخته شد تا به حال طرفداران آن هیچگاه دست از دنبال کردن اخبار آن بر نداشته اند و کتاب‌های آن نیز همواره بین پرفروش ترین‌های تاریخ است .
رودخانه‌اي خواندني در خيابان+ عكس
سيلي زيبا از كتاب‌هاي درخشان كه شبي در يكي از خيابان هاي تورنتو به راه افتاد.
بهترین‌های خواندنی:
در دهۀ ۱۳۲۰ش. فضل‌الله صبحي مهتدی(1341-1276) معروف به صبحي ابتدا کار خود را با صادق هدایت در مجله موسیقی و سپس با تأسیس رادیو برنامه‎اي راديويي دربارۀ قصه را آغاز كرد.
بهترین‌های خواندنی
ماز جبرانی را می‌شناسید؟ اگر او را نمیشناسید بخشی از شادی زندگیتان تکمیل نیست. این کمدین ایرانی - امریکایی کتابی نوشته است که با طنز آشنا و زیبایش شما را برای مدتی هر چند کوتاه از دغدغه‌های روزمره‌تان دور می‌کند.
پناهگاهی در جنگل، برای داستان دوست‌ها
بهترین‌های خواندنی:
مجموعه داستان‌های کوتاه‌ از نویسندگان جهان با عنوان "پناهگاهی در جنگل" گزیده و ترجمه آرتوش بوداقیان منتشر شد.
با این ترفندها زیاد کتاب بخوانید
«کتاب‌خواندن هم برای آنهایی است که وقت دارند»، «اوه! سه سال پیش قرار بود این را بخوانم!»، «چطور حوصله می‌کنی این همه کتاب بخوانی؟»
صفحه  از ۳