به روز شده در: ۱۱:۱۸
يکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ Sunday 21 January 2018

BEHTARYNHA.IR

سبزتر از آسمان، ویژه ولادت حضرت عبدالعظیم

ولادت با سعادت حضرت عبدالعظیم علیه السّلام در سال ۱۷۳ هجری قمری در شهر مقدّس مدینه واقع شده است و مدّت ۷۹ سال عمر با برکت او با دوران امامت چهار امام معصوم یعنی امام موسی کاظم علیه السّلام ، امام رضا علیه السّلام، امام محمّدتقی علیه السّلام و امام علیّ النّقی علیه السّلام مقارن بوده ، محضر مبارک امام رضا علیه السّلام ، امام محمّد تقی علیه السّلام و امام هادی علیه السّلام را درک کرده و احادیث فراوانی از آنان روایت کرده است .

آداب پیاده روی اربعین نقل از امام صادق (ع)

رفتار نیکو با همراهان، کم گویی، فراوان به یاد خدا بودن، صلوات فرستادن، کمک به نیازمندان در سفر، از جمله مواردی است که امام صادق(ع) در آداب پیاده روی اربعین بیان فرموده است.

خانه هایی پراز خیر و برکت داشته باشیم

امیرالمومنین علیه ‏السلام مى‏ فرماید: هرگاه یكى از شما داخل خانه خود شد، بر اهل خانه سلام كند، اگر نبودند، بگوید: سلام بر ما از جانب پروردگار و نیز سوره اخلاص را بخواند كه زُداینده فقر است.

نقش پدر در پذیرش حجاب توسط دخترها

«دخترها بابایی هستند»؛ شما هم این جمله را بارها شنیده‌اید. این باور اشاره دارد به اهمیتی که دخترها به پدرهایشان می‌دهند. شاید اینطور به‌نظر برسد که پدر و پسر روابط نزدیک‌تری با هم دارند چون هم‌جنس‌اند با هم راحت‌ترند. با اينكه اين مسئله را نمي‌توان انكار كرد، اما نبايد ميزان اهميتي كه پدران براي دخترانشان دارند را از نظر دور داشت.

مردی که دشمنان هم از کتمان فضائلش عاجزند!

من چه بگویم درباره شخصیتی كه هم دوستانش نام او را مخفی كردند، و هم دشمنانش؟! دوستانش از ترس و خفقان، و دشمنانش از حسادت

تکنیک هایی برای اصلاح زندگی

اسلامی بودن آداب و توحیدی بودن شیوه زندگی به این معناست که سبک زندگی بستر ساز «عبودیت الهی» در حیات انسانی باشد
پیش به سوی انسان کامل

به راحتی می‌توانیم رفتارهای بدمان را ترک کنیم

هر یک از ما کم و بیش به مشکلات اخلاقی خود و اطرافیانمان واقف بوده و گاه از آن رنج می بریم اگر خدا توفیق دهد در صدد رفع و اصلاح آن برآمده و به دنبال راهکاری هستیم تا خود را از معضلات آن رهایی بخشیم.

چه راحت اطرافیانمان را قضاوت می‌کنیم

قضاوت از دید ائمه ـ علیهم السلام ـ منصب خطیری است كه دارای مشكلات زیادی است چرا كه دائماً در معرض امتحانات سخت و وسوسه انگیز قرار دارد، ولی این را نیز باید گفت كه اگر به دست یك قاضی احقاق حقی صورت گیرد و رفع ظلمی صورت گیرد، از اجر و پاداش ویژه ای برخوردار خواهد بود.

خطر در یک قدمی شماست

خیلی از ما ارتکاب گناه و عمل زشت را بسیار از خودمان دور می پنداریم، معتقدیم شیطان در وجود ما جایی نداشته و اگر خلل و سستی در افکار و عقاید و همچنین در عزم و اراده ی ما هویدا شود سرو کله شیطان نیز پیدا خواهد شده اما ما کجا، شیطان کجا!

5 نکته اخلاقی مهم در خانه‌تکانی هایمان

دوده های در و دیوار خودنمایی می کنند ، خاک های نشسته بر وسایل همه چیز نیاز دارد که تمیز شود ، و چقدر خوب است که سال نو را بدون آلودگی شروع کنیم چه در خانه هایمان چه در دلمان ...
صفحه  از ۲