به روز شده در: ۱۱:۱۸
يکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ Sunday 21 January 2018

BEHTARYNHA.IR

با سوره " ملک" سوار بر بال ملائک باشید

از رسول خدا صلی الله علیه آله وسلم روایت شده است: هر كس در شب سوره ملک را قرائت كند اجری مانند احیای شب قدر را خواهد داشت.2 و ایشان خود هر شب پیش از خواب این سوره را قرائت می كردند

مهمترین دوران زندگی

على علیه السلام دوران نوجوانى را از سه جهت بسیار حسّاس بیان مى کند: اوّل اینکه قلب نوجوان مانند زمین، خالى و مساعد است که هرچه در آن بکارى همان درو مى کنى. دوم اینکه دوران نوجوانى را زودگذر مى داند. سوم اینکه شیطان در این زمان به نوجوان زیاد روى مى آورد.

" قناعت " گنجی بی پایان

امام علی علیه السلام مقتصد بودن را به عقل پیوند می زند و می فرماید: «العقل انک تقصد فلا تسرف»؛ خرد آن است که میانه رو باشی (صرفه جویی کنی) و از اسراف بپرهیزی.

پادزهر مشکلات و سختی ها در بهترین ها

نقل شده است وقتی که انوشیروان بر بزرگمهر؛ وزیر باتدبیر خود خشم نمود بر او تنگ گرفت و او را به زندانی تاریک افکند. دستور داد که جام زبر و خشن بر وی بپوشانند و با غل و زنجیر دست و پایش را ببندند و روزی دو قرص نان جو و یک جام آب و مقداری نمک به او بدهند و به جاسوسان خود سپرد هر سخنی که حکیم گفت، شاه را از آن سخن آگاه سازند

بهشت و جهنمی که خود ساخته ایم

داستان زندگانی ما بسیار عجیب و غریب است، عده ای چنان غرق در خوبی ها و شادی هستند که دنیا را بهشتی جاویدان پنداشته اند که هرگز نمی خواهند روزی به اتمام برسد و عده ای دیگر نیز چنان گرفتار و غرق در مشکلات هستند که هر روز هزار بار آرزو می کنند تا از جهنمی که در آن زندگانی می کنند، رهایی یابند و این دنیا هرچه زودتر به پایان خود برسد.

نقش خانوم ها در مدیریت بحران آب

بررسی ها نشان می دهد که بین 30 تا 40 درصد آبی که وارد منازل می شود در آشپزخانه مصرف می شود، در واقع خانه یکی از محل های صرفه جویی آب است. صرفه جویی آب در منازل در وهله اول ممکن است بی اهمیت به نظر برسد، ولی اگر هر مشترک بتواند نقشی هرچند اندک در صرفه جویی آب ایفا کند،شرایط و فضای زندگی افراد متفاوت است و هر کس می تواند راهکارهایی را در خانه پیاده سازی کند.

نتایج جالب تمیز کردن خانه

تمیز کردن موضوعی حساس برای همه ما است، تا به حال ندیدم کسی از تمیز کردن خانه خوشش بیاید، مگر آنهایی که از اختلال وسواس رنج می برند، اما این داستان دیگری است. برای یک شخص عادی تمیز کردن کاری روزمره است که تا جای ممکن عقب انداخته می شود.

گذر از تابستانی داغ در بهترینها

تابستان که می شود گویی آنهایی که بچه مدرسه ای دارند، به تعطیلات می روند. استراحتی جانانه که شاید روزهای اول مادران و فرزندان از آن استقبال کنند اما با کش آمدن روزها، هوای حوصله ابری می شود.

هدیه ای که مشکلات را حل می کند

در اسلام هدیه دادن به دوستان و عزیزان سفارش شده است. هدیه دادن باعث نزدیکی قلوب و از بین رفتن کدورت ها و محکم شدن دوستی ها و ایجاد و محکم شدن محبت می شود. هدیه دو نوع است گاهی به صورت مادی و گاهی به نحوه معنوی ارائه می شود. البته در بیشتر مواقع به دوستان و عزیزان به صورت مادی هدیه می دهیم.

بیایید با خستگی مبارزه کنیم

از خسته بودن خسته شدید، در طول روز تلو تلو می خورید، نمی توانید درست تمرکز کنید، بدنتان می خارد، و در کل همه چیز افتضاح است.
صفحه  از ۲