مجله اینترنتی بهترین ها | behtarynha

کارهای خیری که نباید انجامشان داد!
کارهای خیری که نباید انجامشان داد!
آیه 90سوره نحل حاوی سه دستور خدا به ماست. در این نوشته می‌خواهیم درباره دو دستور اول قدری فکر کنیم و اولویت میان آنها را هم لحاظ کنیم.
از راه های نزدیک شدن به خدا!
از راه های نزدیک شدن به خدا!
نافله به كار مستحبی، كار نیكو، كه بر انسان واجب نیست. اطلاق می شود. هم چنین به معنی نوه، غنیمت و عطاء نیز آمده است.[ المنجد ج2، ص 1986، مولف: لویس معلوف مترجم: محمّد بندریگی] و در اصطلاح فقهاء: به نمازهای مستحبی در شرع مقدس اسلام نافله می گویند. بیشترین استعمال نافله در نمازهای مستحبّی است.[مصطلحات الفقه ص 528 ؛ آیت‌ الله مشكینی
دعای بیست و ششم صحیفه سجادیه+ فایل صوتی
دعای بیست و ششم صحیفه سجادیه+ فایل صوتی
دعای بیست و ششم صحیفه سجادیه: دعای امام سجاد در حق همسایگان و نزدیکانشان: خدايا، مرا بر آن دار كه رفتار همسايگان و دوستانِ بدكردار خود را به نيكي پاسخ دهم و از ستگرشان درگذرم، بي‌آن كه به ايشان ستم نمايم، و درباره‌ي همه‌شان گمانِ نيك بَرَم و جملگي آنان را با مهرباني و نيك مدد رسانم.
از
از " اتانازی یا یوتانازی" و احکام ان چه میدانید؟
اتانازی یا یوتانازی (Euthanasia) در زبان یونانی به معنی «مـرگ خوب» است. اتانازی در اصطلاح، شرایطی است که در آن، بیمار بنا به درخواست خودش به صورت طبیعی و آرام بمیرد. این شرایط معمولاً در بیماری‌های سخت یا دردناک یا درمان‌های طولانی‌مدت و ناامیدکننده پدید می‌آید. در فارسی به آن «هومرگ»، «مرگ آسان»، «قتل ترحمی» یا «به مرگی» نیز گفته شده‌است.
از ذکر کثیر چه میدانید؟
از ذکر کثیر چه میدانید؟
یامبر اكرم ـ صلی الله علیه و آله ـ فرمود: بدانید كه بهترین اعمال شما نزد خداوند و پاكیزه ترین آنها و آنچه از همه بیشتر درجات شما را بالا می برد و بهترین چیزی كه آفتاب بر آن تابیده، ذكر خدای سبحان است؛ زیرا خدای تعالی از خودش خبر داده، فرمود: من همنشین كسی هستم كه مرا یاد كند.
دعای بیست و پنجم صحیفه سجادیه + فایل صوتی
دعای بیست و پنجم صحیفه سجادیه + فایل صوتی
دعای بیست و پنجم صحیفه سجادیه: دعای امام سجاد در حق فرزندانش: اي معبود من، به خاطر من، آنان را در زندگي كام‌ياب ساز و عمرشان را طولاني كن. فرزندان‌شان را بپروران و ناتوان‌شان را توانا گردان. جسم‌شان و دين‌شان و خويِشان را به سلامت دار، و جان و تنشان، و هر كارشان را كه به من مربوط است، از هر گزندي در امان دار، و روزيِ آنان را به دست من فراوان و پيوسته گردان..
چگونه بدون دردسر قبله را تشخیص دهیم؟
چگونه بدون دردسر قبله را تشخیص دهیم؟
برای پیدا کردن قبله راه هایی وجود دارد از جمله: شهادت دو شاهد عادل که از روى نشانه‏هاى حسى شهادت مى‏دهند.قول کسى که از روى قاعده علمى (ستاره شناسی و..) قبله را مى‏شناسد و مورد اطمینان است.از روی محراب مسجد مسلمانان یا قبرهاى آنان.استفاده از قبله نمایی که جهت قبله را نشان می دهد.
فتحی عظیم با سوره
فتحی عظیم با سوره " فتح "
همه آنچه که باید از سوره فتح ، آثار شگفت انگیز، ختم ها و حاجت روایی آن بدانید بهترینها در این مطلب برای شما گردآوری نموده است
مناجات
مناجات "المحبین" را از دست ندهید
مناجات المحبین، از مناجات‌های پانزده گانه است که از امام سجاد(ع) نقل شده و محبت خداوند، لوازم و آثار محبت به خداوند، بندگی و لطف و عنایت خدا، موضوعات این مناجات می باشد.
آراستگی برای همسر  از منظر حضرت زهرا (س)
آراستگی برای همسر از منظر حضرت زهرا (س)
با دقت در روایت اندک موجود و با مطالعه سیره حضرت زهرا(س) مصادیق و نمونه های زیبائی از ظاهر زندگی همچون: بهداشت، نظافت، آراستگی و استعمال عطر، همچنین بهداشت محیط زندگی و رسیدگی به آن مشاهده می شود. در اقوال تاریخی و روایات آمده که حضرت زهرا(س) خود شخصاً خانه و محیط زندگی خود را جارو می زده است. در خانه دائماً معطر به خوشبوترین عطرها بوده اند.
ریشه پریشانی هایتان اینجاست!
ریشه پریشانی هایتان اینجاست!
در کتاب اصول کافي روايتي را امام باقر(عليه السلام) از وجود نازنين پيامبر اسلام(صلي الله عليه و آله) نقل مي کنند که خداوند متعال مي فرمايد: به عزت و جلالم و عظمت و کبريايي و نور و علو برتري موقعيتم قسم، هرگز بنده اي خواست خود را بر من مقدم نميکند مگر آنکه امورش را پريشان و دنيايش را بهم ريخته، وقلبش را به آن (دنيا) مشغول کرده و از دنيا به او نمي رسانم مگر آنچه برايش مقدر کرده .
استغفار 70 بندی مولا علی علیه السلام
استغفار 70 بندی مولا علی علیه السلام
علامه نوری در کتاب (دارالسلام) می نویسد: امام رضا علیه السلام از پدران بزرگوار خود نقل میکنند که امام حسین علیه السلام فرمودند: روزی نزد امیرالمؤمنین نشسته بودم که عربی وارد شد و عرض کرد یا امیرالمؤمنین! من مرد عیالمند و فقیر هستم و مالی که زندگی مرا کفایت کند ندارم. حضرت فرمودند: ای برادر عرب! چرا استغفار نمیکنی تا حالت نیکو شود؟
با تاثیرات فیزیکی نماز بیشتر آشنا شوید
با تاثیرات فیزیکی نماز بیشتر آشنا شوید
بنا به تحقیقات پروفسور لای، امواج مغناطیسی خارجی به DNA سلول‌های مغزی آسیب می‌زند و در طول روز مغز در برابر میدان‌های مغناطیسی بیرونی ناشی از امواج و نیروگاه‌ها و از طرفی میدان مغناطیسی زمین قرار می‌گیرد که به شدت برای مغز مضر است، وقتی انسان در نماز رو به قبله می‌ایستد و در هنگام سجده، میدان مغناطیسی بدن و زمین برهم منطبق شده و مثل رسانا باعث دفع مواد الکتریسته از سر به زمین می‌شود.
کثیرالشک‌ها در نماز بخوانند!
کثیرالشک‌ها در نماز بخوانند!
وسوسه، شک، تردید و تزلزل از خطرات و القائات شیطانی است؛ چنان که طمأنینه، یقین و ثبات از افاضات رحمانی و ملکوتی است. شیطان برای بیرون راندن بندگان خدا از راه مستقیم و صراط حق، از وسایل و حیله های متفاوتی استفاده می کند و از آن جا که اهل کید و مکر است،
راهکارهای امام علی (ع) برای ازدواجی موفق
راهکارهای امام علی (ع) برای ازدواجی موفق
برای پسران و دخترانی که امر ازدواج بر آنها سخت شده است و با مشکل مواجه شده اند ختم های شریفه مجرب زیر که مدت آن یک هفته است پیشنهاد می شود:
چگونه در دنیای مدرن امروز موفق باشید؟
چگونه در دنیای مدرن امروز موفق باشید؟
هرچه می توانید، درون خودتان را قوی کنید. معنای این استحکامِ ساختِ داخلیِ کشور که بنده مکرّر می گویم، این است، از لحاظ علمی خودتان را قوی کنید، از لحاظ فنّاوری خودتان را قوی کنید، از لحاظ تولید داخلی قوی کنید، از لحاظ نفوذ در بازارهای خارجی خودتان را قوی کنید، از لحاظ کشف ظرفیّت های فراوانی که در این کشور هست و هنوز استفاده نشده است، خودتان را قوی کنید و این ظرفیّت ها را به کار بگیرید
دعای بیست و چهارم صحیفه سجادیه + فایل صوتی
دعای بیست و چهارم صحیفه سجادیه + فایل صوتی
دعای بیست و چهارم: دعای امام سجاد در حق پدر و مادرش، خدایا، بر محمد و خاندانش درود فرست و در دلم انداز که هر وظیفه را که در برابر ایشان بر عهده‌ی من است، بشناسم، و آگاهی از آن وظیفه را، به کمال، در من فراهم آر، و چنان کن که آنچه را به من الهام کرده‌ای، به کار بندم، و توفیق ده تا آنچه بینش آن را به من داده‌ای، به جای آورم، و چیزی از آنچه به من آموخته‌ای، فرو نگذارم، و اعضای بدنم از پرداختن به آنچه مرا الهام کرده‌ای، در نمانَد.
دعایی معجزه گر که همه وقت و همه جا می توان خواند+ فایل دعا
دعایی معجزه گر که همه وقت و همه جا می توان خواند+ فایل دعا
اين زيارت را «علاّمه مجلسى» از جهت سند، از صحيح ترين زيارات مى داند(1) و مرحوم حاج شيخ عباس قمى (در مفاتيح الجنان) آن را در نهايت اعتبار معرّفى مى كند.
ساده ترین عامل سازنده ی روح انسان
ساده ترین عامل سازنده ی روح انسان
خداوند می فرماید: «ان اشکرلله و من یشکر فانما یشکر لنفسه و من کفر فان اللّه غنی حمید» (سوره لقمان، آیه 14) هر کس سپاس گذارد جز این نیست که برای خود سپاس گزارد، زیرا خداوند بی نیاز و حمید است. بنابراین نتیجه ی شکر و یا کفر نعمت به سود و یا ضرر خود انسان است چرا که خداوند از همگان بی نیاز است.
دعای بیست و سوم صحیفه سجادیه + فایل صوتی
دعای بیست و سوم صحیفه سجادیه + فایل صوتی
دعای بیست و سوم: دعای امام سجاد ددر طلب عافیت و سلامتی ، خدايا، بر محمد و خاندانش درود فرست و تن درستي را لباس تنم كن، و سراپاي مرا به تن درستي فرو پوشان و با آن مرا امان بخش و گرامي بدار و بي‌نياز گردان، و تن درستي را به من صدقه ده و آن را مالِ من كن و همچون فرشي زير پايم بگستران، و آن مايه‌ي بيماري كه در من است، به تن درستي بدل فرما، و ميان من و تن درستي، در اين جهان و آن جهان، جدايي ميفكن.
behtarynha
آخرین اخبار
behtarynha
پربازدید ها
behtarynha

مجله اینترنتی بهترین ها | behtarynha

behtarynha