به روز شده در: ۱۱:۱۸
يکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ Sunday 21 January 2018

BEHTARYNHA.IR

کارهای خیری که نباید انجامشان داد!

آیه 90سوره نحل حاوی سه دستور خدا به ماست. در این نوشته می‌خواهیم درباره دو دستور اول قدری فکر کنیم و اولویت میان آنها را هم لحاظ کنیم.

از راه های نزدیک شدن به خدا!

نافله به كار مستحبی، كار نیكو، كه بر انسان واجب نیست. اطلاق می شود. هم چنین به معنی نوه، غنیمت و عطاء نیز آمده است.[ المنجد ج2، ص 1986، مولف: لویس معلوف مترجم: محمّد بندریگی] و در اصطلاح فقهاء: به نمازهای مستحبی در شرع مقدس اسلام نافله می گویند. بیشترین استعمال نافله در نمازهای مستحبّی است.[مصطلحات الفقه ص 528 ؛ آیت‌ الله مشكینی

دعای بیست و ششم صحیفه سجادیه+ فایل صوتی

دعای بیست و ششم صحیفه سجادیه: دعای امام سجاد در حق همسایگان و نزدیکانشان: خدايا، مرا بر آن دار كه رفتار همسايگان و دوستانِ بدكردار خود را به نيكي پاسخ دهم و از ستگرشان درگذرم، بي‌آن كه به ايشان ستم نمايم، و درباره‌ي همه‌شان گمانِ نيك بَرَم و جملگي آنان را با مهرباني و نيك مدد رسانم.

از " اتانازی یا یوتانازی" و احکام ان چه میدانید؟

اتانازی یا یوتانازی (Euthanasia) در زبان یونانی به معنی «مـرگ خوب» است. اتانازی در اصطلاح، شرایطی است که در آن، بیمار بنا به درخواست خودش به صورت طبیعی و آرام بمیرد. این شرایط معمولاً در بیماری‌های سخت یا دردناک یا درمان‌های طولانی‌مدت و ناامیدکننده پدید می‌آید. در فارسی به آن «هومرگ»، «مرگ آسان»، «قتل ترحمی» یا «به مرگی» نیز گفته شده‌است.

از ذکر کثیر چه میدانید؟

یامبر اكرم ـ صلی الله علیه و آله ـ فرمود: بدانید كه بهترین اعمال شما نزد خداوند و پاكیزه ترین آنها و آنچه از همه بیشتر درجات شما را بالا می برد و بهترین چیزی كه آفتاب بر آن تابیده، ذكر خدای سبحان است؛ زیرا خدای تعالی از خودش خبر داده، فرمود: من همنشین كسی هستم كه مرا یاد كند.

دعای بیست و پنجم صحیفه سجادیه + فایل صوتی

دعای بیست و پنجم صحیفه سجادیه: دعای امام سجاد در حق فرزندانش: اي معبود من، به خاطر من، آنان را در زندگي كام‌ياب ساز و عمرشان را طولاني كن. فرزندان‌شان را بپروران و ناتوان‌شان را توانا گردان. جسم‌شان و دين‌شان و خويِشان را به سلامت دار، و جان و تنشان، و هر كارشان را كه به من مربوط است، از هر گزندي در امان دار، و روزيِ آنان را به دست من فراوان و پيوسته گردان..

چگونه بدون دردسر قبله را تشخیص دهیم؟

برای پیدا کردن قبله راه هایی وجود دارد از جمله: شهادت دو شاهد عادل که از روى نشانه‏هاى حسى شهادت مى‏دهند.قول کسى که از روى قاعده علمى (ستاره شناسی و..) قبله را مى‏شناسد و مورد اطمینان است.از روی محراب مسجد مسلمانان یا قبرهاى آنان.استفاده از قبله نمایی که جهت قبله را نشان می دهد.

فتحی عظیم با سوره " فتح "

همه آنچه که باید از سوره فتح ، آثار شگفت انگیز، ختم ها و حاجت روایی آن بدانید بهترینها در این مطلب برای شما گردآوری نموده است

مناجات "المحبین" را از دست ندهید

مناجات المحبین، از مناجات‌های پانزده گانه است که از امام سجاد(ع) نقل شده و محبت خداوند، لوازم و آثار محبت به خداوند، بندگی و لطف و عنایت خدا، موضوعات این مناجات می باشد.

آراستگی برای همسر از منظر حضرت زهرا (س)

با دقت در روایت اندک موجود و با مطالعه سیره حضرت زهرا(س) مصادیق و نمونه های زیبائی از ظاهر زندگی همچون: بهداشت، نظافت، آراستگی و استعمال عطر، همچنین بهداشت محیط زندگی و رسیدگی به آن مشاهده می شود. در اقوال تاریخی و روایات آمده که حضرت زهرا(س) خود شخصاً خانه و محیط زندگی خود را جارو می زده است. در خانه دائماً معطر به خوشبوترین عطرها بوده اند.
صفحه  از ۴۲