به روز شده در: ۱۱:۱۸
يکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ Sunday 21 January 2018

BEHTARYNHA.IR

دعای تحویل سال نو و تفسیر آن

عید از عود گرفته شده و در لغت به معنای بازگشتن است . دگرگونی سال جدید و بازگشت بهار نو و نوروز، عیدهایی چون عید فطر را تداعی می کند . مسلمان روزه دار پس از یک ماه عبادت روزی را که غبار از فطرت توحیدی اش زدوده شده به فطرت توحید بازگشته است، عید می گیرد .

جایگاه عید نوروز در قرآن و فرهنگ اسلامی ‏

‏واژه عید در قرآن کریم تنها یکبار در آیه 114 ، سوره مائده آمده است : " عیسی‌ بن مریم گفت : بارالها ! پرودگارا ! برای ما از آسمان مائده ‌ای فرست تا این روز برای ما و کسانی که پس از ما می آیند ، عید باشد که تو بهترین روزی دهندگانی و آیت و حجتی از جانب تو برای ما باشد
ویژه سال نو

با برخی از اعمال عید نوروز بیشتر آشنا شوید

مفاتیح‌ الجنان شیخ قمی ، روایتی از معلی بن خنیس را درباره نوروز ذکر کرده است که اعمال این روز و دعای مربوط به آن را همراه دارد . در بحار الانوار مجلسی روایات معلی بن خنیس را به تفصیل آورده است . در آن روایات به فضیلت و برتری این روز نسبت به سایر ایام بسیار پرداخته است و یکی از روایات مفصل معلی بن خنیس ، نوروز را این گونه تجلیل کرده است :
ویژه شهادت بانوی دو عالم

نماز استغاثه به حضرت زهرا (س)

در روايتى از امام صادق(ع) آمده است كه هرگاه حاجت مهمّى داشته باشى به گونه اى كه از نظر روحى در فشار شديد باشى، دو ركعت نماز بخوان و پس از نماز، سه بار تكبير و سپس تسبيح حضرت زهرا(س) را بگو، آنگاه به سجده برو و صد مرتبه بگو:
ویژه شهادت بانوی دو عالم

نذر دلتنگی+ سخنرانی حجت الاسلام عالی

بهترینها شعر نذر دلتنگی سروده علی معلم دامغانی ، سخنرانی حجت الاسلام عالی در خصوص شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و نماهنگ شهادت بانوی دوعالم را با نوای میثم مطیعی را تقدیم به شما عاشقان این حضرت می کند. التماس دعا
ویژه شهادت حضرت فاطمه(س)

حضرت فاطمه زهرا(س) در آینه شعر فارسی

وجود مقدس آن بانوی پرهیزگار مجموعه ای از عالی ترین صفات و ارزش هایی است که کمتر در وجود یک انسان اجتماع می کند. آن بانو آیینه تمام نمای فداکاری، ادب، عصمت، ساده زیستی، نوع دوستی، دین داری، عفت، گذشت، صبر، استقامت، جهاد، صداقت و دفاع از حریف ولایت و ده ها سجایای ممتاز انسانی است.
به مناسب شهادت حضرت زهرا(س)

غربت بی انتها+ فایل روضه خوانی حاج منصور

نخستین ستاره ای بودی که در عرش به خورشید نبوت رسیدی؛ ستاره ای نیلی به رنگ جراحت آسمان و زخم زمان. ای ام ابیها! ای مهربان ترین مادر، حبیبه حق و شفیعه ی حشر، پدر و مادرم فدای دست های مهربانت باد...
ویژه سال نو

با هفت سین قرآنی بیشتر آشنا شوید

هفت‌سین قرآنی را با آب و زعفران در یک بشقاب نوشته و سر سفره هفت سین قرار می‌دهند و بعد از تحویل سال کمی آب روی آن ریخته و می‌نوشند و سلامتی و حاجات خود را از خدای خوب و مهربان درخواست می‌کنند. نوشیدن این هفت‌سین برای شفای بیماران توصیه شده است.

زندگی به سبک فاطمه زهرا(س)

یکی از راه های دستیابی به سعادت و بهره مندی از معنویت که آرامش را در پی خواهد داشت، دانستن شیوه های بهتری برای زندگی در جامعه است. آموزه های مختلفی که از جانبحضرت زهرابه دست ما رسیده است می تواند راهگشا باشد.

آیا برگزاری مراسم عقد در ایام فاطمیه جایز است؟

پاسخ برخی از مراجع تقلید به سوال‌هایی درباره برگزاری مراسم عقد و عروسی، حدود ایام فاطمیه، متن این پرسش‌ها و پاسخ‌ها را بخوانید.
صفحه  از ۱۳